Zbyt ciasna pochwa po porodzie - trudności z seksem [Porada eksperta]

2013-09-10 22:31 Barbara Grzechocińska

Witam. W listopadzie minionego roku urodziłam dziecko. Po połogu, jak dostałam okres zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, biorę je już 6 miesiąc. Od jakiegoś czasu mamy z mężem problem podczas stosunków, praktycznie w ogóle się nie kochamy. Gdy tylko próbujemy, ja czuję okropny ból, takie jakby rozrywanie i mam wrażenie, że jestem za ciasna i to ma swoje uzasadnienie, bo jak się bawimy i on zadowala mnie dłonią, to gdy wkłada mi jeden palec to jest ok, zero jakiegokolwiek dyskomfortu, czuję samą przyjemność. Problemy zaczynają się, gdy chce włożyć dwa palce lub penisa. Byłam u ginekologa i zmienił mi tylko tabletki które biorę już 3 miesiąc i nie ma poprawy. Dodam też, że dbamy o klimat w sypialni, jest gra wstępna itp i odpowiednie nawilżenie. Mój mąż się śmieje, że mam grzybicę, ale jest to raczej niemożliwe, bo boli mnie tylko podczas prób współżycia, a w przypadku choroby czułabym jakieś dolegliwości także w innych okolicznościach. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Trudno jest mi cokolwiek Pani doradzić, skoro nie mam możliwości zbadania Pani. Jednak z tego, co pani napisała może wynikać, że dolegliwości mogą mieć związek z blizną po zeszyciu krocza lub nadmierną suchością śluzówek. Radziłabym jeszcze raz zgłosić się do lekarza i powiedzieć o problemie. Jeśli jednak ponowna konsultacja nic nie da, radziłabym zgłosić się do ginekologa seksuologa.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE