Zapalenie przydatków czy pęcherza? [Porada eksperta]

2013-11-04 16:05 Barbara Grzechocińska

Jestem tuż po okresie, natomiast od trzech dni odczuwam spory dyskomfort w okolicach podbrzusza. Takie jakby ciągnięcie, ciężar, kłucie w pachwinach i od czasu do czasu w jajnikach. Oprócz tego czuję jakby parcie na pęcherz, ale mocz oddaję normalnie, bez bólu i ilościowo też w porządku (może trochę częściej niż zwykle). Ciążę wykluczam z powodu okresu, niskiej temperatury (stosuję NPR) i negatywnego testu ciążowego. Co to może być? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Opisane przez Panią objawy nie są specyficzne i mogą występować z wielu różnych powodów, nie koniecznie muszą być związane z chorobami narządu rodnego. Mogą pojawiać się zarówno w przypadku obecności torbieli jajników, mięśniaków macicy, chorób jelit, oraz być pochodzenia czynnościowego.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE