Zamiana Daylette na Syndi 35 [Porada eksperta]

2013-10-29 18:27 Barbara Grzechocińska

Ginekolog zmienił mi tabletki z Daylette na Syndi 35, bo podczas brania Daylette miałam plamienia międzymiesiączkowe (usg dopochwowe wykluczyło zmiany układu rozrodczego). Jednak trochę się obawiam, bo czytałam, że są one bardzo mocne i nie powinno się ich stosować jako środka antykoncepcyjnego, a jedynie do leczenia trądziku. Wspominałam lekarzowi, że 4 lata temu zaczęłam brać tabletki właśnie na trądzik. Dodam jeszcze, że kiedyś przez stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych miałam problemy z wątrobą (podwyższone próby wątrobowe), stąd moje obawy.

Radzę swoje obawy przedstawić lekarzowi prowadzącemu i z nim skonsultować przyjmowanie Diane. Pigułki należy zacząć przyjmować od pierwszego dnia cyklu, tj. pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE