Zakażenie Toxoplasma gondii - interpretacja wyników [Porada eksperta]

2013-06-26 18:15 Barbara Grzechocińska

Witam, Pani Doktor, jestem w 12 tyg ciąży, robiłam badania na toksoplazmoze wyszło IGG dodatnie - 470,900 IU/ml , IGM - ujemne. Mój lekarz kazał po miesiącu powtórzyć IGM. Wiem, że internet to nie lekarz, ale wyczytałam tu że jak IGG jest dodatnie wysokie, należy powtórzyć badanie po 3 tygodniach, żeby zobaczyć czy nie rośnie, nic nie pisze o powtarzaniu IGM. Czy mój lekarz się nie pomylił? Pozdrawiam

Nie wiem, jakie są wartości referencyjne stężenia IgG w laboratorium wykonującym to badanie. Brak IgM i wysokie stężenie IgG może świadczyć albo o przebytym zakażeniu, albo o rozpoczynającej się infekcji. Radziłabym wykonać badanie na awidność i skonsultować się z lekarzem chorób zakaźnych.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 12/2019 "Zdrowia" wszystko o fizjoterapii, operacja "przez dziurkę", leczenie raka trzustki, kim jest asystent zdrowienia, zielone biuro, antyrakowe menu, idealna koloryzacja. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 12/2019

Materiał partnerski

KOMENTARZE