Zaburzenia miesiączki - jaki jest powód? [Porada eksperta]

2013-03-04 8:32 Barbara Grzechocińska

Pani doktor, mam pewien problem. Od 4 miesięcy biorę Duphaston na wyregulowanie cykli, bo miałam nieregularne i zawsze okres był równo lub 2 dni później, ale teraz spóźnia się już przeszło tydzień i nie wiem, czy to normalne. Ciąże wykluczam, bo było zabezpieczenie, a zresztą bardzo uważamy. Proszę napisać, co pani doktor o tym sądzi? Pozdrawiam. Dodam, że od 4 dni jestem w dość mocnym stresie i czy to tez może mieć jakiś związek.

Silny stres może być przyczyną braku miesiączki w terminie, ale nie wyklucza to innych przyczyn. Wśród nich najczęstsze to zaburzenia miesiączkowania i torbiele jajników. Radzę poczekać jeszcze około tygodnia i jeśli w tym czasie nie pojawi się miesiączka, zgłosić się do lekarza.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE