Tabletki Yasminelle a przesunięcie okresu [Porada eksperta]

2016-07-18 9:15 Barbara Grzechocińska

Zażywam tabletki Yasminelle. Przerwę powinnam zrobić 04.07-10.07, jednak ze względu na ślub 08.07 nie zrobiłam przerwy, rozpoczęłam kolejne opakowanie. Powinno się ono skończyć 24.07. Czy ze względu na plamienie trwające od 3 dni, mogę zrobić przerwę 18.07-25.07? Czy jeśli po tej przerwie rozpocznę kolejne opakowanie, to będę zabezpieczona już od pierwszego dnia nowego opakowania? Czy będę bezpieczna przez następne 21 dni plus 7-dniowa przerwa?

Może Pani tak zrobić, jak chce, powinna jednak Pani wiedzieć, że takie nieregularne cykle przyjmowania tabletek bardzo rozregulują cykl miesiączkowy i krwawienia mogą pojawiać się w najmniej oczekiwanych dniach. Lepiej jest przyjmować tabletki bez przerwy, nawet przez trzy cykle. Co do skuteczności nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ nikt nie badał skuteczności takiego, jak Pani proponuje, schematu przyjmowania tabletek.

Czytaj też:

Jak przesunąć miesiączkę (okres)?

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE