Tabletki hormonalne i tycie [Porada eksperta]

2013-04-07 20:22

Dzień dobry! Od roku biorę tabletki hormonalne i zauważyłam przyrost wagi. Czy to jest spowodowane tymi tabletkami?Prosze o odpowiedż i z góry dziękuję! Pozdrawiam!

Przyrost masy ciała u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną jest związany albo ze wzrostem łaknienia, i wtedy trzeba stosować odpowiednią dietę i gimnastykować się, albo jest wynikiem zatrzymywania płynów, albo zmniejszeniem metabolizmu, i wtedy trzeba albo pogodzić się z tyciem, albo odstawić antykoncepcję hormonalną. Radzę skonsultować się z ginekologiem, może będzie można zmienić na inny preparat, po którym będzie Pani mniej tyła.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.