Spóźniające się krwawienie miesięczne [Porada eksperta]

2013-03-24 10:03 Barbara Grzechocińska

Nigdy do tej pory nie miałam problemu z okresem. Zawsze zjawiał się regularnie. Nie ostatnio jednak. Zrobiłam na wszelki wypadek test ciążowy który wskazał na brak ciąży. Wiem że testy nie są wiarygodne, ale wiem też że nie było żadnej niekontrolowanej sytuacji przez którą mogłabym w tą ciąże zajść. Czy to, że miesiączka się nie pojawia może być spowodowane stresem? Poza tym wcześniej miewałam uczucie pieczenia na jajnikach. Co to może oznaczać?

Powodów braku menstruacji w terminie, poza ciążą, może być kilka, w tym wspomniany przez Panią stres. Radzę po prostu zgłosić się osobiście do lekarza. Po badaniu ginekologicznym, ewentualnie ultrasonograficznym, będzie można ustalić przyczynę i otrzyma Pani odpowiednie zalecenia. Jajniki nie pieką, albo boli Panią brzuch albo ma Pani uczucie pieczenia w pochwie. Ten problem radzę również wyjaśnić podczas wizyty u lekarza.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 11/2019 "Zdrowia": padaczka odczarowana, dla kogo przeszczep nerki, e-papieros - nowa plaga, cera wolna od przebarwień, porażka źródłem sukcesu, lunchbox wegetarianina. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 11/2019

Materiał partnerski

KOMENTARZE