Skręcenie torbieli jajnika [Porada eksperta]

2018-06-01 0:12 Barbara Grzechocińska

Wczoraj z silnym bólem trafiłam do szpitala. Stwierdzono skręcenie torbieli jajnika. Lekarze mówią, że rozlał się jajnik. Czy przy takich dolegliwościach powinno się dostać antybiotyk, aby nie doszło do zapalenia otrzewnej? Czy nie jest to konieczne? Lekarze mówią, że rozlał się jajnik.

Wątpliwości związane z podaniem antybiotyku proszę wyjaśnić z lekarzem leczącym. Zarówno w przypadku pęknięcia torbieli jajnika - "rozlał się jajnik", jak i w przypadku skrętu jajnika - "skręcenie torbieli jajnika" podanie antybiotyku zależne jest od obecności czynników ryzyka zakażenia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE