Przesunięcie miesiączki tabletkami[Porada eksperta]

2015-11-16 19:51 Barbara Grzechocińska

Chciałabym przesunąć datę wystąpienia krwawienia, jednak bez konieczności brania 2 opakowań tabletek antykoncepcyjnych z rzędu. Czy w ogóle istnieje taka możliwość? Czytałam, że wystarczy przyjąć przynajmniej 17 tabletek. Czy mogę przyjąć mniej tabletek, np. 17/18 sztuk do dnia 24/25.11 i skrócić okres między opakowaniami do 3/4 dni przerwy na krwawienie i dnia 27/28.11 zacząć przyjmować kolejne opakowanie?

Takie skrócenie cyklu przyjmowania tabletek zmniejszy ich skuteczność antykoncepcyjną, zaburzy cykl miesiączkowy, nie gwarantuje pojawienia się krwawienia miesiączkowego po przerwaniu brania tabletek oraz może spowodować pojawienie się krwawień acyklicznych. Może pani tak zrobić, jak sobie życzy, ale musi się liczyć z powyższymi powikłaniami.

Czytaj też:

Jak przesunąć miesiączkę (okres)?

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE