Przedłużenie cyklu miesiączkowego Luteiną [Porada eksperta]

2016-07-27 23:59 Barbara Grzechocińska

Mój cykl jest nieregularny, wynosi od 28 do 32 dni. Ostatnia miesiączka wystąpiła 23.07, jednak 20.08 mam ważny dzień, a mogę wtedy dostać miesiączkę. Już raz konsultowałam to z ginekologiem i dostałam Luteinę, aby przyspieszyć cykl. Będę czuła się bezpieczniej, jak przetrzymam do 23.08 miesiączkowanie. Od kiedy powinnam zacząć brać Luteinę i jak długo? Przypuszczam, że do tego 23.08.

Przede wszystkim powinna pani wiedzieć, że przesuwanie pojawienia się krwawienia nie zawsze jest skuteczne i lepiej jest skrócić cykl, niż go przedłużyć. Zwykle zaleca się rozpoczęcie przyjmowania Luteiny w II fazie cyklu od około 15 dnia cyklu. Krwawienie pojawia się dopiero po odstawieniu Luteiny. Należy ją przyjmować tak długo, jak jest to potrzebne; jak długo jest potrzebne opóźnienie miesiączkowania.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 12/2019 "Zdrowia" wszystko o fizjoterapii, operacja "przez dziurkę", leczenie raka trzustki, kim jest asystent zdrowienia, zielone biuro, antyrakowe menu, idealna koloryzacja. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 12/2019

Materiał partnerski

KOMENTARZE