Problemy z miesiączkowaniem [Porada eksperta]

2013-04-04 21:28 Barbara Grzechocińska

Mam 34 lata i od kilku miesięcy moje miesiączki przebiegają, powiedziałabym, niestandardowo. To znaczy, pojawiają się zawsze przedwcześnie, są długotrwałe i raczej skąpe - praktycznie wystarcza mi jedna podpaska na dzień. Trwają nawet 10-12 dni, nie odczuwam specjalnego bólu, raczej dyskomfort w dole brzucha, jak to przy miesiączce. Trochę mnie to już martwi, bo raczej nie jest przecież normalne. Problemy z miesiączką miałam zawsze, przez lata moje krwawienia były raczej obfite i z opóźnieniem, teraz za to jest odwrotnie. Kilka lat temu ginekolog stwierdził u mnie małą nadżerkę i upławy, które szybko udało się wyleczyć farmakologicznie. Wiem, że powinnam udać się ponownie do lekarza, ale dla osoby poruszającej się na wózku, jest to dodatkowo trudne i krępujące. Dodam jeszcze, że jestem raczej "większych rozmiarów" zawsze używałam tylko podpasek i nie współżyłam jeszcze. Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie informacje. Z poważaniem, zaniepokojona Justyna

Krwawienie trwające 10-12 dni to długie krwawienie, a bez zbadania Pani i wykonania USG, być może również innych badań nie można ustalić przyczyny ani leczyć Panią. Rady skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE