Problem z piersiami [Porada eksperta]

2013-04-08 11:03 Barbara Grzechocińska

Witam. Mam 23 lata i urodziłam dwoje dzieci. Od kilku tygodni strasznie się pocę pod piersiami, a od dwóch dni pod lewa piersią mam podłużne zaczerwienienie i bardzo brzydko stamtąd pachnie, podobnie do zapachu upławów. Nie wiem, co to znaczy ani co robić. Nigdy wcześniej nic takiego mi się nie zdarzało. Proszę o poradę.

Zaczerwienienie skóry i przykry zapach jest spowodowane jej zakażeniem. Radzę myć miejsca mydłem kilka razy dziennie, nosić odpowiedni, nieuciskający i niepodrażniający stanik. Jeśli zmiany nie będą miały tendencji do ustępowania, trzeba zgłosić się do dermatologa.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE