Petting czy powinnam mieć obawy? [Porada eksperta]

2013-04-07 18:02 Barbara Grzechocińska

Witam, Uprawiałam petting z chłopakiem pieściliśmy nawzajem swoje narządy ręką (nie było tradycyjnego współżycia), narządy nie były blisko siebie, tylko pieszczenie ręką przez dotyk, następnie nastąpił wytrysk na brzuch, po czym wytarliśmy chusteczką i poszliśmy się umyć. Dodam, że po wytrysku chłopak nie dotykał spermy ani nie maczał palców w niej i nie przenosił do mojej pochwy. Czy mam powody do obaw? W sumie wytrysk nie nastąpił na moje narządy rodne. I moje drugie pytanie: mam dni płodne i przeważnie miałam w poprzednich miesiącach większą ilość śluzu taki jak "jajko białka kurzego" a w tym miesiącu taka mała ilość i pojawia się sporadycznie czy coś jest nie tak?

U człowieka ciąża rozwija się wyłącznie w wyniku zapłodnienia komórki jajowej plemnikiem. I teraz proszę samej sobie odpowiedzieć na pytanie, czy w opisanych przez Pania okolicznościach była możliwość aby plemniki, i to w dużej liczbie, mogły dostać się do pochwy, a stamtąd do jajowodów? To jedyna droga do zapłodnienia.

Nie w każdym cyklu taka sama ilość śluzu wydzielana jest podczas dni płodnych. Może u Pani akurat w tym cyklu jest go mniej. Nie można też wykluczyć, że był to cykl bezowulacyjny.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE