Pękające naczynka od tabletek antykoncepcyjnych? [Porada eksperta]

2013-06-30 19:48

Witam, od około 2 lat używam plastrow Evra, na początku było wszystko ok, dopiero po jakimś czasie zauważyłam niepokojące zmiany. Mam coraz więcej popękanych naczynek na udach, a teraz także na łydkach, do tego coraz większy cellulit na pupie, udach, a nawet na kolanach (jestem szczupła). Do tego okazało się, że mam problemy z tarczycą (początki) i co najgorsze - od paru miesięcy przy drugim plastrze pojawiają się brązowe upławy trwające kilka dni, przy 3 plastrze z kolei mam najczęściej z rana jakby skąpą jednodniową miesiączkę. Bardzo proszę o pomoc. Mój chłopak twierdzi, że przesadzam i po prostu powinnam przejść na tabletki, ja z kolei boję się, że będzie coraz gorzej. Mieszkam w Anglii, a tutaj antykoncepcję przepisują bez wcześniejszych badań.

Na pewno problemy z naczynkami mogą wynikać z przyjmowanych hormonów, co do plamień to powinna pani zgłosić się na wizytę do lekarza i on po wykonaniu badań zdecyduje, co dalej będzie pani stosowała.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Monika Sieńkowska - Kamińska

Ginekolog, cytolog, przyjmuje w Pułtusku, Krajewskiego 5.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.