Nieregularna menstruacja lub jej brak [Porada eksperta]

2017-05-29 10:12 Barbara Grzechocińska

Moim problemem jest brak okresu albo bardzo długie jego spóźnianie. Sytuacja powtarza się co miesiąc. Aktualnie spóźnia mi się okres już ponad 2 tyg. Robiłam badania na tarczyce, wyszło wszystko w porządku. Po badaniu ginekologicznym i w cytologii też jest ok. Gdzie dalej szukać problemu? Dodam jeszcze, że test ciążowy jest negatywny.

Radzę policzyć długość ostatnich cykli miesiączkowych i zgłosić się do ginekologa. Jeśli nie ma zmian w badaniu ginekologicznym, to najbardziej prawdopodobną przyczyną nieregularnych cykli miesiączkowych są zaburzenia hormonalne.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 11/2019 "Zdrowia": padaczka odczarowana, dla kogo przeszczep nerki, e-papieros - nowa plaga, cera wolna od przebarwień, porażka źródłem sukcesu, lunchbox wegetarianina. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 11/2019

Materiał partnerski

KOMENTARZE