Metoda termiczna a dni płodne [Porada eksperta]

2015-10-26 22:41 Barbara Grzechocińska

Planujemy z mężem drugie dziecko. Pierwsza córka ma 10 miesięcy. Staramy się o kolejne dziecko już od 3 miesięcy. Stosujemy metodę termiczną, najpierw mierzyłam temperaturę w ustach, jednak gdy różnice temperatur były duże, przerzuciłam się na mierzenie temperatury w pochwie (codziennie rano w godzinach między 6 a 7). Temperatura utrzymywała się na poziomie 36,7 stopnia, ale w 14. dniu cyklu spadła do 36,3 i taka utrzymuje się nadal. Nie wiem, co to znaczy. Moje cykle trwają od 29 do 31 dni. Robię codziennie test LH i nie wykazuje on dni płodnych.

Zarówno pomiary ciepłoty ciała, jak i wyniki testu LH wskazują na cykl bezowulacyjny. Szanse na owulację są, ale niewielkie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 2/2020 "Zdrowia": co pomoże na ból głowy, sztuczne hormony wokół nas, dźwięczny głos na lata, stopy bez odcisków, eko zwierzak w domu, chudnij z wyobraźnią, hity zdrowej kuchni. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych rad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 2/2020

Materiał partnerski

KOMENTARZE