Leki ziołowe na menopauzę przy mięśniaku macicy [Porada eksperta]

2014-08-24 23:31 Barbara Grzechocińska

Dzień dobry, mam 49 lat, od trzech miesięcy nie mam miesiączki, myślę, że to już menopauza. Ciąża? - niemożliwe, w 100 % wykluczone. Mam silne uderzenia gorąca i chcę zastosować leki ziołowe - niestety, innych nie mogę, ponieważ mam dużego mięśniaka macicy (10 cm), nie chcę go operować, a za każdym razem, gdy idę na wizytę, jestem wręcz zmuszana do zabiegu. Proszę mi poradzić, jakie leki mogę w moim przypadku zastosować.

Nie ma znaczenia, który preparat niehormonalny Pani zastosuje. Może warto jednak zastanowić się nad zoperowaniem mięśniaka? Polecam zajrzeć do tekstu: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-kobiece/miesniaki-macicy-obserwowac-czy-operowac_37633.html

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE