Leki nasenne w ciąży [Porada eksperta]

2016-05-05 17:39 Barbara Grzechocińska

Jestem w 3 trymestrze ciąży i mam problem z bezsennością. Zdarza się, że się budzę po godzinie wyspana. Został mi przypisany lek Melisana Klosterfrau, ale jest na etanolu i nie chcę go brać. Jakie leki są dozwolone w ciąży na problemy ze snem? Melisa w herbatce nie działa. Przed ciążą brałam leki typu persen itp.

Wszystkie leki nasenne przechodzą przez łożysko i działają na płód. Można stosować, i to z umiarem, leki ziołowe, ale te nie są zbyt skuteczne. Jeśli wiec korzyści, związane z tym że będzie się Pani wysypiała, są większe niż ryzyko dla płodu, można podać leki nasenne. Decyzja należy do Pani i lekarza prowadzącego ciążę.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE