Krwawienie po stosunku z prezerwatywą [Porada eksperta]

2014-10-21 18:30 Barbara Grzechocińska

Dwa dni temu odbywałam stosunek ze swoim chłopakiem i użyliśmy po raz pierwszy patentowych prążkowanych prezerwatyw. Zawsze używamy prezerwatyw bez lateksu. Od razu po stosunku zaczęłam latać do łazienki co 5 minut, ponieważ miałam parcie na pęcherz i oddawałam mocz z krwią i tak do następnego dnia. Parcie na pęcherz i ból przy oddawaniu moczu został lecz bez krwi. Natomiast odczuwam już dzisiaj mniejszy ból po dwóch stronach przy pępku, ale na papierze widzę śluz o kolorze brązu śladowej ilości. Dodam jeszcze, że jest to mój pierwszy partner.

Radzę wykonać badanie ogólne moczu. Z wynikiem należy zgłosić się do lekarza prowadzącego. Pani dolegliwości mogą być spowodowane zapaleniem dolnych dróg moczowych, podrażnieniem okolic cewki moczowej lub uczuleniem.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE