Krótka i skąpa menstruacja [Porada eksperta]

2012-08-13 12:40 Barbara Grzechocińska

Witam, mam 25 lat. Od kilku miesięcy moja miesiączka jest bardzo skąpa i trwa przeważnie 1-2 dni, w pierwszym dniu zużywam góra 2 tampony, a na drugi dzień nawet jeden nie jest zapełniony. Później przez 2-3 dni zamiast krwi pojawia się dziwna jasnobrązowa wydzielina. Nie wiem, czym to może być spowodowane i o czym to świadczy. Dodam, że nie współżyję i miesiączkuję regularnie.

Takie skąpe i krótkie krwawienia miesiączkowe mogą nie być niczym poważnym, ale też mogą być wynikiem przyjmowanych leków, objawem zaburzeń hormonalnych lub chorób ogólnoustrojowych oraz mogą być związane z nieprawidłowościami narządu rodnego.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 10/2019 "Zdrowia" kreatywne podejście do seksu, podstępna borelioza, nowe terapie nowotworów, komu grozi cyberchondria, leki szkodzące urodzie, probiotyki w kiszonkach. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 10/2019

Materiał partnerski

KOMENTARZE