Kiedy pojawia się parcie na pęcherz w ciąży? [Porada eksperta]

2016-09-18 13:22 Barbara Grzechocińska

Kilka dni temu uprawiałam pierwszy raz seks. Był to stosunek przerywany. Dodam, że było to 6 dni przed okresem i bez zabezpieczenia. Mimo że mój chłopak nie przebił błony, jedynie ją naderwał, doszedł w środku, jednak szybko się wycofał. Jaka jest szansa na to, że będę przez to w ciąży? I kiedy pojawią się pierwsze oznaki, typu parcie na pęcherz. Czy teraz jeszcze za wcześnie?

Szansa na ciążę jest, ponieważ stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcji. Parcie na pęcherz moczowy jest wynikiem ucisku ciężarnej macicy na pęcherz moczowy i pojawia się, gdy powiększa się macica, a dzieje się to około 5-6 tygodnia ciąży.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE