Jak zmienić termin miesiączki tabletkami? [Porada eksperta]

2013-06-05 23:33 Barbara Grzechocińska

Witam, Wkrótce wychodzę za mąż i akurat trudne dni przypadają na ten niezwykły dzień w życiu kobiety. Nie chciałabym, aby pewnego rodzaju dyskomfort popsuł mi całą uroczystość. Dlatego chciałabym przesunąć termin miesiączki. Jak mam to zrobić? Biorę tabletki antykoncepcyjne Qlaira, a niestety w ulotce nie ma nic na ten temat. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Qlaira nie jest dobrym preparatem do hamowania krwawień miesiączkowych. Może Pani spróbować brać tabletki hormonalne w sposób ciągły, tj. bez dwóch ostatnich tabletek placebo. Powinna się jednak Pani liczyć z możliwością pojawienia się krwawienia lub wystąpienia krwawień acyklicznych.

Czytaj też:

Jak przesunąć miesiączkę (okres)?

Jakie sa przyczyny nieregularnych miesiączek?

Jakie są najczęściej występujące zaburzenia miesiączkowania?

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE