Jak tabletki hormonalne zmniejszają bóle miesiączkowe? [Porada eksperta]

Z tego, co czytałam, tyłozgięcie macicy powoduje, że krew menstruacyjna najpierw musi powędrować do góry, a potem spływa pochwą w dół. W jaki sposób pigułki antykoncepcyjne przy tyłozgięciu zmniejszają bóle przy krwawieniu miesięcznym (z odstawienia), skoro macica wciąż jest tyłozgięta?

Porada ginekologa - położnika
Autor: Getty Images

Bóle podczas stosowania tabletek hormonalnych są mniejsze, ponieważ hormony hamują wzrost błony śluzowej macicy. Jest ona cieńsza i mniejsze jest krwawienie.

Czytaj też:

Tabletki antykoncepcyjne - rodzaje, nazwy, działanie

Antykoncepcja hormonalna - skuteczność pigułek, plastrów i wkładek antykoncepcyjnych

Co osłabia skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta