Jak przesunąć okres? [Porada eksperta]

2013-04-08 10:10 Barbara Grzechocińska

Witam, Zbliża mi się urlop za granicą i niestety wychodzi na to, że w ciągu niego dostane okres. Chciałabym się zapytać ,czy mogłabym przesunąć sobie okres poprzez rozpoczęcie drugiego opakowanie microgynon21. Dodam również, żee tabletki biorę już od pół roku. Jeśli jest taka możliwość, chciałabym się również dowiedzieć, jak mam je zastosować, tj. gdy skończę 21 tabletek, od razu ropocząć drugie opakowanie i również wziąć 21 tabletek i dopiero po skoćczeniu 21 tabletek z drugiego opakowania zrobić 7-dniową przerwe? Czy istnieje wtedy jakieś ryzyko zajścia w ciążę? Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę miłego dnia :)

Należy zrobić to tak, jak Pani napisała, to znaczy przyjąć tabletki z dwóch cykli bez przerwy. Powinna jednak liczyć się Pani z taką możliwością, że pomimo ciągłego przyjmowania tabletek pojawi się krwawienie lub wystąpią krwawienia acykliczne. Natomiast skuteczność będzie zachowana.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE