Jak przechowywać NuvaRing? [Porada eksperta]

2013-05-27 21:34 Barbara Grzechocińska

Witam, za każdym razem kupując NuvaRing słyszę od farmaceuty w aptece, abym pamiętała o tym, że krążek należy trzymać w lodówce - tak też robię. Dziś dowiedziałam się, że na stronie prodecenta jest zapis o tym, by krążek trzymać w temperaturze pokojowej (widzę, że Pani dr n. med. Barbara Grzechocińska również tak napisała). Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu tej kwestii.

NuvaRing może być przechowywany w temperaturze do maksymalnie 30 stopni przez 4 miesiące, a w temperaturze 2-8 stopni przez 36 miesięcy. Jak z tego wynika do 4 miesięcy może być przechowywany zarówno w lodówce jak i temperaturze pokojowej.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE