Hormonalna terapia zastępcza [Porada eksperta]

2013-04-05 10:51 Barbara Grzechocińska

Witam, mam 17 lat i rok temu przeszłam operację usunięcia jajników ponieważ miałam guzy. Po operacji zaczęłam mieć objawy menopauzy i po konsultacji z ginekologiem i endokrynologiem otrzymałam tabletki Estrofem Mite, jednak moje wyniki poprawiły się tylko troszkę, po rocznej kuracji otrzymałam wczoraj plastry Systen Sequi czy wywołają one miesiączkę?

Systen sequi jest lekiem, podczas przyjmowania którego występują krwawienia miesiączkowe.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE