Drętwienie kończyn przy stosowaniu plastrów Evra [Porada eksperta]

2014-09-24 23:04 Barbara Grzechocińska

Chciałbym się dowiedzieć jak zareagować na drętwienie nogi podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej z użyciem plastrów Evra. Moja wieloletnia partnerka dzisiaj po raz pierwszy przykleiła sobie plaster (jest to pierwszy rodzaj antykoncepcji hormonalnej jaki stosuje, a stosuje plastry z racji zachorowania na zespół Gilberta) i skarży się na sporadyczne, chwilowe drętwienia nogi. Czy to może być coś poważnego? Na forach są zróżnicowane informacje, niektórzy piszą, że to normalne w pierwszych dniach stosowania, a inni że trzeba niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

"Chwilowe, sporadyczne drętwienie nogi" może być z różnych przyczyn, mało prawdopodobne, aby było wynikiem stosowania Evry. Bezpieczniej jest jednak wszelkie niepokojące objawy konsultować bezpośrednio z lekarzem prowadzącym.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE