Czy antydepresanty wpływają na miesiączkę? [Porada eksperta]

2013-09-24 16:18 Barbara Grzechocińska

Witam, chciałabym zapytać, czy leki przeciwdepresyjne mogą mieć wpływ na obfitość krwawienia miesięcznego? Z ulotki leku (lekarz zlecił mi Fluoksetynę) wynika, że może on zmniejszać krzepliwość krwi. Moje miesiączki są i tak dosyć obfite. Jak zabezpieczyć się (jakieś leki zwiększające krzepliwość?) przed takimi skutkami przyjmowania leku? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Przede wszystkim doradzam konsultację z ginekologiem i przeprowadzanie badań wyjaśniających przyczynę obfitych krwawień miesiączkowych. Dopiero jak będzie znana przyczyna, wiadomo będzie, czy można i w jaki sposób zmniejszyć obfitość krwawień miesiączkowych.

Gdyby jednak przyczyny nie udało się zdiagnozować, powinna Pani skonsultować się z psychiatrą w sprawie zmiany leku. Można też rozważyć przyjmowanie Fluoxetyny, ponieważ jej wpływ na układ krzepnięcia nie jest duży.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE