Ciąża przenoszona. Kiedy wywołuje się poród? [Porada eksperta]

2018-01-30 17:25 Barbara Grzechocińska

Obecnie jestem w 41 tyg. ciąży. Termin porodu miałam na 26.01.2018. Chodzę na KTGg i wszystko jest niby ok. Skurcze przepowiadające mam od ponad 3 tyg., są o różnej intensywności. Mam się stawić na kontrolę i będzie to już 5 dzień po terminie. Chcę, aby lekarz podjął decyzje o indukcji porodu, ale nie jest chętny. Z synem również nie miałam regularnych skurczy ani nie zaczęła się akcja porodowa. Dopiero po podaniu oksytocyny urodziłam, z tym że syn był już 2 dni po terminie i był zmęczony 55 godz. porodu, zeszła z niego skóra i spędził 3 tyg. w szpitalu. Mając takie doświadczenia zastanawiam się, dlaczego lekarz mówi mi, że indukcję może przeprowadzić 7 dni po terminie? Czy musi się coś stać, żeby wywołano poród dla naszego dobra?

Poród w terminie porodu to poród w 40+-2 tygodniu ciąży. Zwykle, jeśli nie ma wskazań medycznych, poród indukuje się 7-10 dni po terminie porodu. Wszelkie problemy związane z terminem indukcji powinna Pani wyjaśniać wyłącznie z lekarzem prowadzącym lub lekarzem w szpitalu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE