Brak okresu. Czy pogoda wpływa na brak miesiączki? [Porada eksperta]

2013-11-14 22:28

Moja sytuacja wygląda tak: od jakiegoś czasu nie mam okresu, a dokładnie od końca sierpnia. Zauważyłam, że gdy jest gorąco na zewnątrz, wtedy okres mam dość regularny (od samego początku nie był regularny), ale wtedy, kiedy było gorąco, to był co miesiąc. Wtedy też piłam alkohol, a okres był normalnie, a teraz nic nie piję i jest zimno. Wątpię, żeby mój okres był uzależniony od warunków atmosferycznych no ale... teraz też biorę wit. PP. Pragnę zauważyć, że mam dość stresującą pracę, bo pracuję w urzędzie. Nie wiem, co zrobić, żeby się pojawił.

Radzę zgłosić się do lekarza. Powinna mieć Pani wykonane podstawowe badania diagnostyczne, aby zdiagnozować przyczynę zaburzeń. Najczęściej są to choroby jajników i różnego rodzaju zaburzenia hormonalne. Jak już będzie wiadomo, dlaczego cykle nie są regularne, wiadomo będzie jak Panią leczyć.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.