Boleści z lewej strony podbrzusza [Porada eksperta]

2009-02-10 10:39 Barbara Grzechocińska

Witam, mam 19 lat i od pewnego czasu strasznie mnie boli lewa część podbrzusza. Co może być tego przyczyną? Na dodatek "wypadają" mi miesiączki, a zawsze były regularne. Nie zażywam żadnych tabletek.

Nie będę wymieniała wszystkich możliwych przyczyn bólów w podbrzuszu. Mogę ich wymienić kilkadziesiąt polecam lekturę tekstu: Ból brzucha z lewej strony. Jakie są przyczyny bólu brzucha z lewej strony?. Dolegliwości nie koniecznie są spowodowane schorzeniami narządu rodnego. Radzę więc zgłosić się na badanie do lekarza pierwszego kontaktu. W sprawie braku miesiączki - do ginekologa.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE