Bol pochwy podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych Syndi [Porada eksperta]

2014-01-08 21:48 Barbara Grzechocińska

Witam, bardzo proszę o pomoc. Od kilku dni miewam bardzo silne bóle pochwy, ból jest naprawdę intensywny, dzisiaj zauważyłam nawet lekkie krwawienie. Od 3 tygodni zażywam tabletki antykoncepcyjne Syndi 35 - czy mogą być one przyczyną tego bólu, czy w ogóle jest to możliwe, aby tabletki były przyczyną zapalenia pochwy lub jej grzybicy? Jak mogę załagodzić ten ból do czasu wizyty u ginekologa?

Syndi nie jest przyczyną bólów pochwy, nie jest też przyczyną zapalenia pochwy, ale może sprzyjać grzybicy. Ból może Pani doraźnie złagodzić powszechnie stosowanymi środkami przeciwbólowymi.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE