Błona śluzowa macicy a menstruacja [Porada eksperta]

2016-05-14 22:07 Barbara Grzechocińska

Jakiś czas temu stwierdzono u mnie guz jajnika. Lekarz rodzinny przepisał mi antykoncepcję hormonalną, powiedział, że jest możliwość zaniknięcia tego guza. Brałam tabletki antykoncepcyjne przez miesiąc, w ostatnim dniu poczułam ostry ból brzucha, następnie skurcze, aż w końcu po prostu urodziłam kawałek mięsistej błony. Lekarz internista wysłał to do analizy i okazało się, że to błona śluzowa. Czy bez niej mogę zajść w ciążę? Mój lekarz twierdzi, że nie ma powodu do zmartwień.

Błona śluzowa macicy to wewnętrzna warstwa ściany macicy. Złuszcza się podczas okresu i wydala na zewnątrz, następnie odrasta przez cały cykl miesiączkowych i znów się złuszcza podczas okresu, i tak co miesiąc. Złuszczanie i wydalanie błony śluzowej to fizjologia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 10/2019 "Zdrowia" kreatywne podejście do seksu, podstępna borelioza, nowe terapie nowotworów, komu grozi cyberchondria, leki szkodzące urodzie, probiotyki w kiszonkach. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 10/2019

Materiał partnerski

KOMENTARZE