Antykoncepcja po porodzie a powrót miesiączki [Porada eksperta]

2015-06-10 23:57 Barbara Grzechocińska

Po urodzeniu dziecka zdecydowałam się na zastrzyki antykoncepcyjne. Biorę je już jakiś czas. Byłam na wizycie u swojego ginekologa i powiedziałam mu, że chciałabym już przerwać tę antykoncepcję. Powiedział mi, że jeśli odstawię te zastrzyki, to muszę brać tabletki antykoncepcyjne, aby wróciła mi miesiączka. Odkąd biorę te zastrzyki, to nie mam okresu. Czy koniecznie muszę brać te tabletki, czy okres sam nie wróci? Nie chcę brać tabletek.

Nie musi brać pani koniecznie tabletek antykoncepcyjnych, ale też nie można przewidzieć, co będzie się działo w przyszłości.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE