Zdrowy sen w kołdrze puchowej dla alergika? To możliwe

2020-09-29 9:55 Materiał sponsorowany

Zdrowy sen to nie tylko sen sam w sobie, czy sen na wygodnym łóżku. Bardzo ważne jest otoczenie, przy czym alergicy powinni uważać podwójnie. Ich sen zakłócić mogą bowiem roztocza, czyli mikroskopijne, niewidoczne gołym okiem pajęczaki, a dokładnie ich odchody, które uczulają. I tu zaczyna się problem...

Na sen powinniśmy poświęcić 1/3 doby, czyli około 8 godzin. Jakość snu zależy nie tylko od wygodnego łóżka, czy komfortowego materaca, równie ważny jest dobór odpowiedniej pościeli. Bawełniana pościel, przewietrzone mieszkanie, częste odkurzanie i pranie w temperaturze przynajmniej 60 stopni – to czynności, które każdy alergik wykonuje często.

I często, zupełnie niesłusznie, rezygnuje z kołdry puchowej w obawie przed namnażaniem się w niej roztoczy. A pościel puchowa znana jest z komfortu, jaki daje. Co więc zrobić w takiej sytuacji? Warto zaopatrzyć się w pościel puchową przeznaczoną dla alergików.

Jak wybrać pościel puchową dla alergika?

Kluczowe jest znalezienie produktu posiadającego należycie przygotowany i sterylny puch. Dodając do tego odpowiednią tkaninę można zredukować ryzyko alergizowania do zera. Jednak wybór tkaniny do tego typu produktów nie jest łatwym rozwiązaniem. Wypełnienie naturalne musi być szczelnie zamknięte przed ingerencją możliwych alergenów.

Co ciekawe, krajem, z którego możemy czerpać inspiracje dotyczące komfortu snu jest Japonia. To właśnie stamtąd podchodzi tkanina wykorzystywana w produkcji kołder i poduszek marki Yessen. To tkanina Premium, która stanowi najskuteczniejszą barierę przed roztoczami oraz nieczystościami, które uczulają.

Kołdra puchowa Yessen
Autor: materiały prasowe Kołdra puchowa Yessen

Puch w kołdrze dla alergika? Tak!

Czysty i profesjonalnie przetworzony puch, sterylizuje się w temperaturze powyżej 120 stopni Celsjusza, więc nie ma w nim żadnych alergenów ani drobnoustrojów. Jednak uwaga – produkt powinien spełniać najwyższe normy i być certyfikowany w ośrodkach, które specjalizują się w bezpieczeństwie produktów.

Warto zwrócić uwagę czy produkt posiada Certyfikaty Nomite, Oekotex Standard 100, klasy I czy też atest PZH, świadczący o nieszkodliwości produktu.

  • Nomite - przyznawany jest tylko tym wyrobom pościelowym, które spełniają najwyższe standardy higieniczne, zgodne z normą PAS 1008. Certyfikat ten jest gwarancją, że dany wyrób jest odpowiedni dla osób uczulonych na roztocza kurzu domowego.
  • Oekotex Standard 100, klasa I - potwierdza, że wypełnienie produktu jest bezpieczne dla zdrowia i nie zawiera żadnych substancji szkodliwych. Natomiast klasyfikacja wyrobów do najsurowszej klasy I (w klasyfikacji od I do VII) dowodzi, że są to produkty z najwyższej półki jakościowej.
  • PZH - dokument wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, który potwierdza iż produkt nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa użytkownika.
Kołdra puchowa Yessen
Autor: Kołdra puchowa Yessen Kołdra puchowa Yessen

Jak dbać o pościel?

Każdy alergik wie, że o pościel trzeba dbać. Ba, nie tylko o pościel – ważna jest też przestrzeń, w której śpimy. Podstawową czynnością pielęgnacyjną dla produktów puchowych jest ich wietrzenie (unikając przy tym wysokich temperatur). W przypadku osób uczulonych, powinno odbywać się częściej niż standardowo. Należy pamiętać też o zapewnieniu właściwych warunków w sypialni - regularne sprzątanie, wietrzenie i utrzymanie niskiej wilgotności w pomieszczeniu. Poszwy, które nakładamy na poduszki i kołdry warto często prać w temperaturze 60 stopni.

Kołdra puchowa Yessen dla alergików - dlaczego warto?

  • Lekka, bardzo komfortowa
  • Doskonale trzyma ciepło oraz reguluje wilgoć
  • Posiada Certyfikaty Nomite, Oekotex Standard 100, klasy I oraz atest PZH
  • Wykonana z surowców stanowiących barierę dla roztoczy
Kołdra puchowa Yessen
Autor: Kołdra puchowa Yessen Kołdra puchowa Yessen
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE