Jak pozbyć się kurzu skutecznie i na długo? Odkryliśmy sposób, który zmieni Wasze spojrzenie na codzienne obowiązki

2021-08-09 16:17 Materiał sponsorowany
Sharp - jak pozbyć się kurzu skutecznie i na długo
Autor: materiały prasowe

Kurz jest integralną częścią naszej codzienności. Nielubianą i czasem kłopotliwą, ale taką do której można się przyzwyczaić. Do czasu…

Oprócz mało przyjemnych dla oka kwestii estetycznych głównym problemem jest fakt, że kurz stanowi środowisko rozwoju roztoczy. Te z pozoru niegroźne pajęczaki mają wyjątkowo negatywny wpływ na nasze zdrowie wywołując reakcje alergiczne. Temat dotyczy nie tylko dzieci czy osób z wrażliwą skórą, ale wszystkich, bez względu na wiek czy płeć. Swędzenie, kaszel czy duszności wywołane kurzem mogą pojawić się nagle, nawet jeśli wcześniej nie byliśmy uczuleni. Dla podkreślenia wagi problemu to właśnie kurz stanowi aż 80% przyczyn reakcji alergicznych w Polsce. Dbanie o porządek i redukcja kurzu mają więc fundamentalne znaczenie dla naszego codziennego komfortu. Jak robić to naprawdę skutecznie i bez konieczności poświęcania kilku godzin w tygodniu na sprzątanie? Z pomocą przychodzi nam połączenie nowoczesnych technologii.

Sharp - jak pozbyć się kurzu skutecznie i na długo
Autor: materiały prasowe

Wykurz kurz na dobre. Ale jak?

Najpierw należy przyjrzeć się tematowi nieco szerzej. To czynniki takie jak wilgotność i temperatura wpływają na wzrost ilości kurzu w powietrzu, proces rozwoju grzybów i pleśni oraz dostarczanie pożywienia dla bakterii i wirusów. Równie problematyczna jest elektryczność statyczna. Wszechobecna i generowana 24h na dobę. Jej źródłem są telewizory, komórki, zasilacze, komputery, ekrany. Pod wpływem naładowania elektrycznego drobiny kurzu się przyciągają, gromadząc się w skupiska. Gdy elektryczność statyczna jest wysoka, bakterie i wirusy przylegają do kurzu, a także innych drobin oraz ścian. Z oczywistych powodów kurzu nie da się wyeliminować zupełnie z naszego otoczenia. Możemy jednak znacznie go zredukować oraz zadbać o otoczenie, które nie będzie sprzyjało szybkiemu osadzaniu się go na powierzchniach. Siła tkwi w połączeniu technologii, które choć na pierwszy rzut oka mają ze sobą niewiele wspólnego, pozwalają osiągnąć spektakularne rezultaty w obszarze eliminacji kurzu. Mowa o bezprzewodowym pionowym odkurzaczu Sharp SA-VP4001BS-EU oraz oczyszczaczu powietrza Sharp KI-G75EU-W. Pierwszy pomaga w codziennym dbaniu o porządek nie tylko na podłodze. Bogaty zestaw akcesoriów i końcówek pozwala skutecznie odkurzyć cały dom oraz na przykład samochód. Z kolei oczyszczacz to najwyższy model w swojej klasie, łączący system filtrów, opatentowaną przez Sharp technologię Plasmacluster i opcję nawilżania. Jedną z funkcji, które posiada jest unikatową funkcja Clean Assist, której celem jest usuwanie drobin wzbijających się w powietrze właśnie w czasie odkurzania. Z tym zestawem, dbanie o porządek staje się przyjemnością.

Podwójna moc redukcji kurzu

Poznaj możliwości obu urządzeń i przekonaj się, że w obszarze eliminacji kurzu są wręcz bezkonkurencyjne.

Oczyszczacz do zadań specjalnych

Oczyszczacz Sharp KI-G75EU-W wyposażony jest w czujniki, które kontrolują parametry jakości powietrza - kurz, tryb wykrywania pyłków alergizujących, właściwą temperaturę i wilgotność powietrza. Utrzymanie takich wartości samodzielnie jest zadaniem praktycznie niewykonalnym, ale dzięki inteligentnym czujnikom i trybowi pracy automatycznej urządzenie na bieżąco reaguje na zmieniające się warunki, dopasowując najlepsze parametry pracy. W efekcie tworzymy otoczenie, które spowalnia proces powstawania i osadzania się kurzu w pomieszczeniu. Filtr HEPA w urządzeniu usuwa aż 99,7% bakterii, wirusów i roztoczy, znajdujących się w filtrowanym powietrzu. Urządzenie dba również o odpowiedni poziom nawilżenia powietrza, dzięki czujnikowi wilgotnosci powietrza.

Vestel -SHARP
Autor: materiały prasowe

Wszystkie oczyszczacze marki Sharp wyposażone są dodatkowo w innowacyjną technologię Plasmacluster, która poprzez emisję zbilansowanej ilości jonów dodatnich i ujemnych wyrzucanych do pomieszczenia wraz z oczyszczonym powietrzem, aktywnie poszukuje i neutralizuje pozostałe zanieczyszczenia. Te unoszące się w powietrzu, jak również przylegające do ścian, zasłon, dywanów czy sufitu. Technologia pozwala również zdecydowanie zredukować elektrostatykę, tym samym eliminując tworzenie się skupisk kurzu, a tym samym rozwój roztoczy. Zneutralizowane w procesie jonizacji drobiny są zbyt ciężkie by w dalszym ciągu unosić się w powietrzu i opadają. Następnie zostają usunięte w czasie regularnych porządków, a więc podczas odkurzania. Najważniejszym wyróżnikiem modelu KI-G75EU-W jest funkcja Clean Assist, która skutecznie redukuje drobiny wzbijające się w powietrze podczas lub zaraz po odkurzaniu. Oczyszczacz emituje wtedy intensywny strumień aktywnych jonów Plasmacluster, które kierując się do góry skutecznie eliminują pozostałości kurzu na wszystkich poziomach. Teraz masz pewność, że sprzątana przestrzeń jest perfekcyjnie czysta.

Vestel SHARP
Autor: materiały prasowe

Lekko i przyjemnie z odkurzaczem Sharp

Sharp udowadnia, że można polubić odkurzanie. Lekki (waży niewiele ponad 3,5 kg) i poręczny bezprzewodowy model SA-VP4001BS-EU gwarantuje do 60 minut pracy na jednym doładowaniu. Efektywność dzięki dużej mocy ssania, wydajność i cicha praca to z kolei zasługa silnika inwerterowego. Silnik przed uszkodzeniem chroni zestaw aż trzech filtrów, zatrzymujących drobiny kurzu. Pełny pojemnik można opróżnić za pomocą jednego przycisku, a filtr wystarczy opłukać pod wodą.

Odkurzacz Sharp
Autor: materiały prasowe

Odkurzacz Sharp otwiera przed Tobą zupełnie nowe możliwości wygodnego sprzątania. W skład zestawu akcesoriów wchodzą: turboszczotka do podłóg z podświetleniem LED, końcówka do szczelin, szczotka do mebli tapicerowanych, końcówka 2w1 oraz elastyczny rura pozwalająca dotrzeć do różnych zakamarków. Podobnie jak główna rura odkurzacza, regulowana w 7-stopniowej skali, w zakresie od 890 mm do 1100 mm. Z tym pakietem szybko usuniesz kurz nie tylko z podłogi, ale również żaluzji, sufitu, mebli, kanapy oraz swojego pupila, ponieważ Sharp oferuje również specjalną szczotkę do wyczesywania zwierząt. Co ważne bez konieczności ciągłego pochylania się, przełączania kabla czy dźwigania. Pamiętaj tylko żeby podczas porządków włączyć oczyszczacz powietrza z funkcją Clean Assist, aby jeszcze skuteczniej zadbać o czystość w swoim domu.

Odkurzacz Sharp SA-VP4001BS-EU
Autor: materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.