Homeopatyczne leczenie alergii. Homeopatia w leczeniu alergii

2014-04-03 9:17 Monika Majewska

Homeopatyczne leczenie alergii było już znane w starożytności. Także dzisiaj homeopatyczne leki z powodzeniem zastępują tradycyjne farmaceutyki. Sprawdź, na czym polega homeopatyczne leczenie alergii i wybierz leki homeopatyczne najlepsze dla siebie.

Homeopatyczne leczenie alergii sprawdza się u sporej grupy pacjentów. Homeopatia to forma medycyny niekonwencjonalnej, która opiera się na 3 zasadach:

  • podobne leczy się podobnym. Jeśli objawy twojej choroby są podobne do objawów zatrucia rtęcią, to rtęć będzie lekiem homeopatycznym.
  • zawsze stosuj dawkę minimalną lekarstwa.
  • zawsze stosuj tylko jeden lek homeopatyczny (bez względu na to, ile symptomów alergii występuje).

Homeopatyczne leczenie alergii - czerwona cebula

Allium cepa (czerwona cebula) powoduje łzy i gromadzenie się wodnistej wydzieliny w nosie. W ten sposób cebula leczy katar sienny i inne dolegliwości górnych dróg oddechowych. Allium cepa hamuje łzawienie oczu i wydzielinę z nosa, łagodzi uczucie gryzienia i łaskotania w gardle oraz pieczenie oczu. Łagodzi także zapalenie krtani oraz ból ucha. Hamuje częste i gwałtowne kichanie.

Homeopatyczne leczenie alergii - świetlik

Euphrasia, czyli świetlik, jest stosowany w celu leczenia kataru, któremu towarzyszy obfite łzawienie. Świetlik jest sprawdzonym lekiem homeopatycznym, stosowanym w przypadku obfitego, porannego kataru i wydzielania się piekących łez. Stosuje się go także w celu leczenia stanów zapalnych spojówek i światłowstrętu.

Doktor Beata Antosik: leki homeopatyczne nie są panaceum na wszystkie choroby

Źródło: x-news.pl/Dzień Dobry TVN

Ważne

Stosowanie homeopatii jest niezgodne z medycyną opartą na faktach (EBM). Decydując się na homeopatię, nie można zrezygnować z konwencjonalnych terapii, co do których bezpieczeństwa i skuteczności istnieją wiarygodne dowody. Nie powinno się stosować homeopatii zwłaszcza w leczeniu chorób przewlekłych, poważnych albo potencjalnie poważnych.

Farmakolog prof. David Colquhoun o homeopatii: W tych pigułkach nic nie ma

Źródło: x-news.pl/Dzień Dobry TVN

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
andrzej
|

Ja dzięki lekom homeopatycznym dzisiaj żyję. wyleczyłem gronkowca złocistego, czego nie można było wyleczyć przez trzy lata w szpitalach.

ok
|

działa to w co wierzysz

EJ
|

Oczywiście, że homeopatia nie działa ... jak takie "czary-mary", jakieś rozcieńczone maksymalnie leki mają niby być skuteczne? Tylko alopatyczna, konwencjonalna medycyna może prawdziwie, w oparciu o rzetelne badania (!) wyleczyć tabuny pacjentów ku chwale koncernów farmaceutycznych ;)
Od lat leczę się "ciemnotą" i na przekór wszystkim badaniom klinicznym mogę potwierdzić powtarzające się, bezpieczne i skuteczne działanie leków homeopatycznych na całą moją rodzinę. Zastanawiam się czasami co jest większym ciemnogrodem - homeopatia, czy bezwarunkowe "łykanie" wszystkiego, co wcisną nam wszechpotężne koncerny ...

paulinapk
|

Stosuję czerwoną cebulę i wiele inych domowych sposobów, jestem także zwolenniczką leczenia homeopatycznego. Mam bardzo dobrego homeopate, który zawsze dobrze dobiera leki, a jęsli lek jest dobrze dobrany to oczywiście działa zadowalająco. Jakiś czas temu natknęłam się na ciekawy link z audycją na temat metod leczenia. Polecam wysłuchać całość. Zaznaczę, żę tutaj nawet pediatra popiera homeopatów, takżę mamy jakiś progres.
http://www.polskieradio.pl/...

R.ba
|

Badania kliniczne nie udowodnily dzialania? A kto sponsoruje badania kliniczne? Leki naturalnego pochodzenia to cios dla komercjonalnej farmaceutyki. Udowodnienie ich skutecznosci byloby dla farmaceutyki strzalem w kolano.

mmm
|

To żadna ciemnota. Wiele lat leczyłam dzieci i siebie w ten sposób. Leki homeopatyczne działają doskonale, jednak pod warunkiem, że zostaną dobrze dobrana, inaczej, rzeczywiście wyglądają na placebo.
Też tak kiedyś myślałam, że to ciemnota, dopóki medycyna konwencjonalna wypięła się na nasze problemy u dziecka, bo "za mała". Homeopatia pomogła. Też cudu nie zdziałała, bo sytuacja była naprawdę trudna, ale na bieżąco łagodziła i powoli wyprowadzała dziecko w okropnego stanu.

Gość
|

Twierdzenia twierdzeniami, badania koncernów farmaceutycznych i in. badaniami, ale ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że DZIAŁA. Sama niejednokrotnie leczyłam się homeopatią, za jej pomocą udało mi się uchronić od poważnego zapalenia ucha, wyleczyła mnie z atopowego zapalenia skóry, które przechodziłam jako dziecko i żadna sterydy i mniej inwazyjne konwencjonalne leki nie dały temu rady. podając w odpowiednio niewielkiej ilości leki homeopatyczne wyleczyliśmy z mężem u naszej dwutygodniowej Córki przeziębienie (miała chrypkę i kaszlała), potem, gdy miała trzy miesiące tą samą metodą wyleczyliśmy katar. Homeopatia działa na innej zasadzie i na innym poziomie - najpierw pogarszają się objawy po to, żeby choroba całkowicie "wyszła"z organizmu. Niestety większość leków powszechnie stosowanych wprowadza stany chorobowe wgłąb organizmu, co powoduje ich nawroty. Nie jestem lekarzem, nie mam odpowiedniej wiedzy gromadzonej na podstawie wielu artykułów nie interesuję się wszelkimi nowinkami, jednak przy obecnej wiedzy i w obliczu moich doświadczeń jestem pewna, że po leki konwencjonalne będę sięgać tylko z konieczności kiedy nie będę już miała innego pomysłu, gdyż tak jak pisałam wcześniej, mam ograniczoną wiedzę w tym temacie, ale na szczęście - znajomych lekarzy-homeopatów, którzy leczą pacjentów z powodzeniem. pozdrawiam

Gość
|

Twierdzenia o skuteczności homeopatii przekraczającej efekt placebo nie mają oparcia w dowodach naukowych i przeprowadzonych badaniach klinicznych nad jej skutecznością. Choć niektóre badania dały pozytywne wyniki, to systematyczne przeglądy wszystkich opublikowanych badań klinicznych nie udowodniły skuteczności homeopatii. Co więcej, badania kliniczne o wysokiej jakości wskazują na mniej pozytywne efekty, a większości badań z pozytywnymi wynikami nie udało się powtórzyć lub wykazano problemy metodologiczne, które nie pozwalają na uznanie ich za jednoznaczny dowód na skuteczność homeopatii. Innymi słowy homeopatia nie działa - nie wciskajcie ludziom ciemnoty.