Kierunek: młodość - trendy medycyny estetycznej

2019-10-10 10:26 Anna Guttman - artykuł pochodzi z miesięcznika "Zdrowie"| dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarz medycyny estetycznej, dyrektor medyczny Medestetis

Co specjaliści sądzą o nowych modnych metodach przedłużenia młodości? O trendach w medycynie estetycznej rozmawiamy z dr n. med. Joanną Kuschill-Dziurdą z Instytutu Medycyny Estetycznej Medestetis.

Rozwój medycyny estetycznej idzie w kilku kierunkach – mówi dr Joanna Kuschill-Dziurda. – Wagi nabiera holistyczne podejście do pacjenta. Nie chodzi przecież tylko o to, by zaproponować mu serię takich czy innych zabiegów. Kiedy do gabinetu przychodzi osoba, która ma ziemistą cerę, nadwagę i włosy bez połysku, to trzeba ją przekonać do zmiany stylu życia.

Bardziej racjonalna dieta, zmotywowanie do aktywności fizycznej, a do tego odpowiednio dobrane zabiegi – dopiero takie wszechstronne działanie da oczekiwany efekt, czyli poprawę wyglądu, zdrowia i samopoczucia.

Trendy w medycynie estetycznej - zabiegi z wykorzystaniem tkanek własnych

Mocnym trendem jest dążenie do uzyskania efektu odmłodzenia wyglądu nie poprzez inwazyjne zabiegi, ale dzięki pobudzeniu procesów regeneracyjnych z wykorzystaniem własnych tkanek pacjenta.

Temu służą np. zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, uzyskiwanym z krwi pobranej od pacjenta i następnie podawanym w wybranych partiach ciała – zawarte w osoczu czynniki wzrostu pobudzają komórki do regeneracji.

Czytaj też: Wampirzy lifting, czyli terapia osoczem bogatopłytkowym. Jak wygląda usuwanie zmarszczek za pomocą krwi?

Na nieco podobnej zasadzie działają przeszczepy własnej tkanki tłuszczowej. W ten sposób można np. powiększyć piersi czy modelować twarz. W dodatku tkanka tłuszczowa zawiera komórki macierzyste, które podane do skóry poprawiają jej strukturę.

Czytaj też: Jakie zabiegi do cery dojrzałej? Odmładzające zabiegi medycyny estetycznej 40+

Trendy w medycynie estetycznej - sprzęt i technika

Coraz doskonalsze i bezpieczniejsze są urządzenia służące do poprawy wyglądu skóry i ciała. Dziś do dyspozycji mamy m.in. lasery, aparaty wykorzystujące niską temperaturę, ultradźwięki czy fale radiowe.

Czytaj też: Zabiegi medycyny estetycznej - kto nie może z nich korzystać i dlaczego?

Ostatnim hitem jest plazma – w ułamku sekundy odparowuje tkanki, w dodatku niemal bezboleśnie. Plazmę wykorzystujemy dziś głównie do korekcji opadających powiek.

Czytaj też: Klinika czy gabinet kosmetyczny? Gdzie wykonywać zabiegi medycyny estetycznej

Znacznie rozwinęły się także techniki podawania do skóry substancji, które mają przywrócić młody wygląd. Zamiast igłami, lekarze mogą dziś posługiwać się mikrokaniulami. To oznacza, że zamiast drogą nieprzyjemnych wielokrotnych wkłuć można to samo uzyskać, wprowadzając tylko raz mikrokaniulę – bez bólu, ryzyka krwiaków i uszkodzenia naczyń.

miesięcznik "Zdrowie"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 11/2019 "Zdrowia": padaczka odczarowana, dla kogo przeszczep nerki, e-papieros - nowa plaga, cera wolna od przebarwień, porażka źródłem sukcesu, lunchbox wegetarianina. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 11/2019
KOMENTARZE