WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK za pomocą preparatu Radiesse

Najbardziej znanym preparatem wypełniającym zmarszczki jest botoks, ale na rynku jest wiele innych profesjonalnych środków odmładzających. Juvederm, Surgiderm czy Voluma to tylko niektóre z nich. Poznaj zalety nowego wypełniacza zmarszczek - preparatu Radiesse.

Zaletą tzw. „wypełniaczy” zmarszczek i bruzd jest możliwość osiągnięcia błyskawicznego wygładzenia twarzy i jej owalu. Efekt zabiegu utrzymuje się, w zależności od specyfiku i indywidualnych cech pacjenta, od pół roku do 10 miesięcy, po tym okresie preparaty zazwyczaj wchłaniają się. Do tej grupy należą zabiegi: Juvederm, Princess, Styl Age, Surgiderm (na bazie kwasu hialuronowego) lub Voluma.
Na efekt Skulptry, (nie jest wypełniaczem), trzeba nieco poczekać, ale za to regeneruje ona nasz własny kolagen, czego rezultatem jest naturalnie „podciągnięta” i wygładzona twarz (odmładzać można również dłonie, brzuch i tzw. „nietoperze”). Kuracja wymaga przynajmniej dwóch , trzech sesji. Efekt utrzymuje się do dwóch lat, po tym okresie nasz wygląd nie „cofa się” do stanu sprzed zabiegu, tylko tkanki, skóra poddają się naturalnym procesom starzenia.
Z kolei Botox, poprzez napięcie i unieruchomienie pewnych partii mięśni, wygładza zmarszczki i blokuje powstawanie nowych. Wstrzykiwany jest najczęściej w okolice czoła i tzw. ”kurzych łapek”. Działa natychmiastowo, a efekt utrzymuje się do pół roku.

Radiesse - hit wśród preparatów wypełniających zmarszczki

W ostatnich miesiącach w gabinetach medycyny estetycznej wykonuje się nowy zabieg na bazie preparatu o nazwie Radiesse, który jest zarówno wypełniaczem dającym efekt natychmiastowy jak i środkiem działającym w czasie. Prawo do stosowania go mają wyłącznie przeszkoleni wcześniej lekarze, co jest niewątpliwym atutem.
Radiesse składa się w 70% z żelu i w 30 % z mikrogranulek wapnia i fosforu w nim zawieszonych. I to właśnie ta formuła powoduje, że nie jest tylko wypełniaczem wygładzającym zmarszczki lub bruzdy.
Preparat działa dwutorowo: zawarty żel wygładza i wypełnia, a pozostałe składniki regenerują tkanki. Działanie żelu widoczne jest natychmiast po zabiegu, pozwala szybko cieszyć się z młodszego wyglądu, regeneracja zaś dokonuje się powoli. Cząsteczki budują w tkankach „rusztowanie”, powodują wzrost naturalnych włókien kolagenowych i skóra staje się naturalnie odmłodzona. Radiesse można wstrzykiwać w twarz, a także „odmładzać” nim dłonie.

Efekt i koszt zabiegu wypełnienia zmarszczek preparatem Radiesse

Decydując się na zabieg wypełniania zmarszczek preparatem Radiesse, nie musisz wykonywać żadnych testów antyalergicznych, preparat jest w 100 % biokompatybilny (w naturalny sposób wchłania się.) Jest bezpieczny, jako że wchodzący w jego skład związek wapnia i fosforu to naturalny budulec ludzkich tkanek. Organizm nie rozpoznaje jego cząsteczek jako obce, więc nie ma niepożądanych reakcji. Poza tym od lat stosowany był już w medycynie np. w ortopedii i stomatologii.
Przed zabiegiem wybrany do zabiegu obszar ciała znieczula się kremem. Umieszczony w strzykawce preparat lekarz wprowadza cieniutką igłą. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, ale po 3 - 4 miesiącach można ponownie skonsultować się i, jeśli zachodzi konieczność, dodać nieco preparatu (strzykawki są różnej pojemności i przy ewentualnym drugim zabiegu koszt jest dużo mniejszy).
Z reguły pacjenci zaraz po wypełnieniu wracają do pełnej aktywności, może się jednak zdarzyć, i to należy uwzględnić, że czasem od nakłuć pojawią się zaczerwienienia, lekki obrzęk lub drobne siniaczki, które na szczęście szybko znikają.
Efekty utrzymują się średnio do 18 miesięcy, koszt zabiegu to ok. 2 tys. zł.

Dla pełnego bezpieczeństwa zabiegu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia, podczas choroby nowotworowej. Trzeba też poinformować lekarza o wszelkich zażywanych lekach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Anna Janicka
|

a czym najlepiej wypełnić zmarszczkę między brwiami?

Ina
|

Co sądzić o przedstawionym artykule gdy już na samym początku jest taki kwiatek "Najbardziej znanym preparatem wypełniającym zmarszczki jest botoks" To kompletny brak wiedzy a do tego wiele osób i tak myśli, że niektóre osoby mają usta nadmuchane botoksem.
Botoks nie jest wypełniaczem, to toksyna botulinowa do unieruchamiania mięśni.Wstyd

http://www.poradnikzdrowie....

Jess
|

Jestem młodą osobą, która sporo straciła na wadze po ciąży i ten zabieg był wybawieniem dla skóry mojej twarzy. Na szczęście lekarz nie musiał zużyć dużo preparatu, więc wyszło lekko ponad tysiąc. Teraz moja twarz nie ma już tych bruzd, które rzucały cienie i sprawiały, że wyglądałam na zmęczoną

Jolanta
|

Ja twż boję sie strzykawki.... A nie mogę się już patrzeć na swoje zmarszczki w lustrze.... Dlatego próbuję teraz nową "terapię" kwasem hialuronowym HY'allure. Ponoć efekty utrzymują się nawet dłużej niż po zastrzyku. To co kobietki, próbujemy?

Ina54
|

Nie wiem czy jest sens wierzyć choć jednemu słowu z powyższego artykułu , bo jeżeli już w pierwszym zdaniu jest taki kwiatek "Najbardziej znanym preparatem wypełniającym zmarszczki jest botoks" to ręce opadają . Takie głupoty to może pisać jakaś lala co o niczym nie ma pojęcia i botoks kojarzy się jej z nabotoksowaniem czyli wypełnieniem zmarszczek czy innych defektóf twarzy ,ale ktoś kto zabiera się za pisanie fachowego artykułu takich błędów nie ma prawa popełniać,ale jeżeli to jest rzeczywiście jego wiedza na ten temat to jest to kompletne ośmieszenie się.
Botoks niczego nie wypełnia i nie jest najbardziej znanym wypełniaczem , bo botoks w ogóle nie jest wypełniaczem.
W odniesieniu do dalszych głupot na temat botoksu informuję ,że nie działa on natychmiastowo ,pierwsze efekty pojawiają się około 3 dnia a na maksymalny efekt trzeba czekać ok.7 dni.

Mirella
|

W Profemedzie akurat są lekarze, którzy nie wyciągają kasy, ale doradzają zgodnie z zapotrzebowaniem pacjenta. Ja poszłam z nastawieniem na zabieg, który był dośc drogi, ale pani doktor poradziłą mi coś zupełnie innego, co rzeczywiście mi pomogło i okazało się sporo tańsze, więc coś w tym jest.

Erytrea
|

Własnie szukam dobrego specjalisty w Warszawie, wybiorę się zatem na konsultacje do Profemedu i ciekawa jestem co powiedzą na mój problem z podbródkiem...

Dunia
|

Ja byłam akurat u doktor Zdanowskiej. Tak jak wspomniałam bardzo dobrze doradziła mi w kwestii zabiegu, wiec osobiscie polecam.

Fall_in_love
|

Dunia - a u jakiej Pani Doktor konkretnie byłaś? Chętnie dowiem się więcej :) sama boję się takich metod operacyjnych, ale jak wspomniałaś coś mniej inwazyjnego mogłabym spróbować...

Dunia
|

Też byłam w Profemedzie u lekarza medycyny estetycznej, co prawda nie zdecydowałam się na kwas, ale na mniej inwazyjne zabiegi laserowe, ale to dzięki poradzie Pani doktor, która absolutnie stawia ponad wszystko dobro pacjenta a nie liczy na zarabianie kasy.