POWIĘKSZANIE PIERSI: jak wybrać lekarza i bezpieczny implant?

Powiększenie piersi to poważna decyzja, dlatego powinna być dokładnie przemyślana i wykonana wyłącznie przez profesjonalistę - sprawdzonego, certyfikowanego chirurga plastycznego. Ważne jest także, jak się okazuje, dokładne sprawdzenie samego implantu, który ma być użyty do powiększenia biustu. Jak znaleźć dobrego chirurga plastyka, który bezpiecznie powiększy piersi? Jakie implanty wybrać?

Powiększenie biustu to marzenie wielu kobiet. Jednak są pewne ograniczenia - nie zawsze taka operacja jest możliwa. Przede wszystkim konieczna jest  biologiczna dojrzałość naszego organizmu, a dokładnie – zakończenie okresu dojrzewania i wzrostu piersi. U niektórych kobiet biust rośnie nawet do 22 roku życia – przed tym okresem lepiej jest więc nie przeprowadzać operacji.

Powiększanie piersi jest przeznaczone dla osób zdrowych, nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. W szczególności u pacjentek mających problemy z samooakceptacją czy też dysmorfofobią, czyli błędnym i nierealistycznym postrzeganiem swojego ciała, nie powinno przeprowadzać się takich zabiegów.

Bezpieczne powiększanie piersi

Najskuteczniejszą metodą powiększania piersi jest operacja wszczepienia implantów. Mogą one powiększyć naturalny biust nawet o trzy rozmiary i tak naprawdę jest to bezpieczna granica, której profesjonalny lekarz-chirurg nie powinien przekraczać. Operacje powiększania piersi uchodzą za jedne z bezpieczniejszych w medycynie estetycznej. Oczywiście pod warunkiem, że wykona je fachowiec.

Materiały, z których wykonuje się implanty są z roku na rok coraz lepsze, nie trzeba ich wymieniać, do rzadkości należy też przeciekanie implantu (choć zdarzają się takie wpadki jak ta z francuską firmą PIP). Jest to jednak zabieg chirurgiczny i jak każda operacja wiąże się z ryzykiem powikłań. Organizm może więc odrzucić implant, mogą pojawić się nierówności, krwiaki, problemy z gojeniem szwów, a także inne powikłania, o których każdy profesjonalny lekarz powinien poinformować swoją pacjentkę.

Rodzaje implantów

Istnieją dwa podstawowe rodzaje implantów:

  • wypełniane żelem,
  • wypełniane roztworem fizjologicznym soli.

Implanty wypełniane żelem wykorzystują spoistą substancję żelową, która wyczuwalna jest jak typowa tkanka piersi. Niektóre implanty solne posiadają usuwalny dren do napełniania implantu, który pozwala lekarzowi regulować wielkość implantu w ciągu pierwszych 6 miesięcy po jego wszczepieniu poprzez dodawanie lub usuwanie roztworu fizjologicznego soli.

Jak wygląda zabieg powiększania piersi?

Zabieg powiększenia piersi wykonuje się na sali zabiegowej lub operacyjnej. W czasie zabiegu stosowane jest znieczulenie ogólne. Czas zabiegu wynosi ok. 2 godzin. W czasie zabiegu lekarz wykonuje cięcie i wytwarza w tkance piersiowej kieszeń, w której umieszcza implant. Po zabiegu pacjentka jest obolała i w ciągu pierwszych 24-72 godzin po zabiegu odczuwa największy dyskomfort. Piersi są opuchnięte i bardzo wrażliwe.

Ważne

Lekarze certyfikowani przez Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej powinni mieć:

  • przyznany dyplom wydziału medycznego,
  • wykształcenie w chirurgii ogólnej w formie 2-letniego stażu specjalizacyjnego,
  • wykształcenie w chirurgii plastycznej na obowiązkowych kursach specjalizacyjnych, które trwają ogółem 4 lata,
  • umiejętności praktyczne oraz doświadczenie zawodowe zdobywane w czasie specjalizacyjnego stażu podstawowego w chirurgii plastycznej oraz w czasie stażów kierunkowych,
  • zdany egzamin specjalizacyjny z części teoretycznej i praktycznej z chirurgii estetycznej,
  • powinni też ciągle systematyczne dokształcać się i brać udział w zjazdach, kongresach i sympozjach towarzystw naukowych.

Przeciwwskazania dla operacji powiększania piersi

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu powiększenia piersi są:

Jak znaleźć odpowiedniego lekarza, który powiększy piersi?

Najprościej jest zapytać lekarza o jego kwalifikacje, wykształcenie i doświadczenie. Żaden fachowiec nie będzie unikał szczerej odpowiedzi. Można też zasięgnąć opinii w organizacjach, które publikują listę swoich członków.

  • Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej jest oficjalną organizacją zrzeszającą chirurgów plastyków pracujących na terenie naszego kraju.

Operacja powiększenia biustu. Na czym polega, jak się do niej przygotować?

 

Źródło: newseria.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Barbara Jach
|

no zgadzam sie, mniej kontrowersji wywołuje powiększanie czy podnoszenie piersi, coraz więcej klinik w polsce powstaje. Sama lata wstecz robiłam operację, miałam zabieg powiększania i podnoszenia piersi w łódzkiej klinice. Efekt wyszedł mega naturalny, mam bardzo ładne jędrne piersi, a dwa rozmiary więcej pasują do m,nie idealnie

Monia
|

obecnie to chyba powiekszanie piersi jest juz o wiele mniej kontrowersyjna operacja niz kilka lat temu... wystarczy znalezc dobrego chirurga i mozna dzialac :) moj lekarz dobral mi odpowiedni rozmiar implantu oraz marke- zdecydowalismy sie na mentory, bo maja najnizszy odsetek powiklan. i dla mnie- wygladaja bardzo naturalnie!

Sara66s
|

Hmm.. najważniejsze żebyś czuła się dobrze ale jak chcesz coś zmienić to warto dla własnego komfortu. Niestety naturalnych metod na powiększenie piersi nie ma. Polecam bezoperacyjną metodę powiększania i modelowania piersi Aquafilling. Jest to bardzo bezpieczna metoda,zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i nie pozostają blizny po zabiegu, okres rekonwalescencji po zabiegu to 3-4 dni. Wybierz sie koniecznie do specjalisty medycyny estetycznej, który coś doradzi ;)

bacha
|

Ninka, też się operowałam w klinice Osucha, tak jak mowią, najlepsi specjalisci w koncu :)

hannovska
|

Akurat wśród moich koleżanek byłam jedyną przed takim zabiegiem więc miałam sporo 'konsultacji' przed ostatecznym wyborem.

Ninka
|

Zrobiłąm sobie implanty pare miesięcy temu i jestem najszczęśliwsza kobietą pod słońcem :D Takiego efektu si nie spodziewałam, widziałam że będa większe ale że az tak zmieni sie na plus moja figura... nie spodziewałam sie! Polecam dziewczyny jak sie zastanawiacie , nie warto czekać, warto spełniać marzenia jak najszybciej i cieszyć sie życiem :)

Żaneta
|

Powiększyłam piersi w ubiegłym roku i uważam, że była to bardzo dobra decyzja :) wybrałam chirurga polecanego w sieci, a on z kolei wytłumaczył mi różnice między implantami różnych producentów i ostatecznie zdecydowałam się na Mentory. Przekonał mnie niski odsetek powikłan i dożywotnia gwarancja. Zresztą to produkt z wyższej polki- nawet Siwiec ma wszczepione te implanty.

Kaśka
|

ja miałam robione powiększanie ale własnym tłuszczem przez dr z Kliniki Medycyna Urody (dr Krzysztof Ingves) niesamowita wiedza, spokoj i jego profesjonalizm mnie do tego przekonał, ze jednak powinnam skorzystac z własnego tłuszczyku a nie z implantów

kolenda
|

hej, super materiał czytam na ten temat bo mam takie Male piersi i chciałabym je powiększyć. Mam znajomą, która jest po operacji i ma implanty wygląda bardzo dobrze, robiła zabieg u dra Knakiewicza we Wrocławiu, widzę, że teraz jest promocja na powiększanie piersi metodą lipofillingu i nie wiem w którym kierunku iść czy lipofilling czy implanty, jak myślicie?

Figa
|

zgadzam się z lidką! leczenie powikłan po partaczu może odebrać nam dużą część zdrowia. ja zanim wybrałam lekarza szukałam go prawie 1,5 roku!. Pytałam, czytałam, rozmawiałam z dziewczynami na forach i byłam na 4 konsultacjach u 4 różnych specjalistów. Ostatecznie wybrałam dr Dębskiego z Lasermed. Na początku byłam sceptyczna, bo zaproponował mi piersi w rozmiarze mniejszym niż marzyłam ale efekt przekroczył moje ozekiwania. Są idealne, akurat i wyglądają super naturalnie. Blizna jest maleńka. przy okazji musiałam mieć korektę brodawki (jedna naturalnie sporo mniejsza od drugiej). polecam wszystkim zmagającym się z problemem małych piersi.