Hybrydowe powiększanie piersi: na czym polega i jakie daje efekty?

2019-02-13 12:01

Hybrydowe powiększanie piersi to kolejny już sposób na chirurgiczne pozbycie się kompleksów, związanych z wyglądem biustu. Przeczytaj, na czym polega hybrydowe powiększanie piersi i dowiedz się, jakie daje efekty!

Spis treści:

  1. Hybrydowe powiększanie piersi: na czym polega?
  2. Hybrydowe powiększanie piersi: efekty
  3. Hybrydowe powiększanie piersi: przeciwwskazania

Hybrydowe powiększanie piersi to jedna z wielu metod, które mają do dyspozycji kobiety chcące zmienić wygląd swojego biustu. Paniom nie zależy przecież zawsze na jego powiększeniu, czasem - wręcz odwrotnie - najczęściej ze względów zdrowotnych - chcą go pomniejszyć, podnieść czy poradzić sobie z wciągniętymi brodawkami. 

Hybrydowe powiększanie piersi: na czym polega?

Hybrydowe powiększanie piersi to połączenie dwóch metod powiększania piersi - pierwszą z nich są znane i popularne żelowe -  tworzone z silikonu medycznego - implanty, które chirurg plastyczny umieszcza między gruczołem piersiowym a mięśniem klatki piersiowej. Drugim rozwiązaniem jest umiejscowienie implantu między mięśniem piersiowym a ścianą klatki piersiowej. 

Druga metoda to nie tak jeszcze popularna lipoplastyka, czyli usunięcia komórek tłuszczowych np. z brzucha, ud i przeszczepienia tego tłuszczu do piersi. Podczas lipoplastyki wykorzystuje się więc tłuszcz autologiczny, czyli ten, który pochodzi z naszego własnego organizmu. Taki tłuszcz zawiera komórki macierzyste, które pozwalają poprawić jakość tkanki podskórnej i samej skóry. Jednocześnie tłuszcz usuwany jest z miejsc, w których pacjentka mieć go nie chciała.

Lipoplastyka przebiega w znieczuleniu miejscowym, podczas zabiegu nie istnieje ryzyko odrzucenia przeszczepu, ponieważ wykorzystuje się komórki od samego pacjenta.

Cały zabieg odbywa się za jednym razem, nie trzeba pojawiać się w klinice dwukrotnie.

Hybrydowe powiększanie piersi: efekty

Podczas hybrydowego powiększania piersi wykorzystuje się mniejsze implanty niż zazwyczaj, ponieważ wygląd piersi uzupełniony zostanie tłuszczem autologicznym i to tłuszcz właśnie nada im ostateczny kształt.

- Zdecydowanym atutem tego typu rozwiązania jest możliwość dowolnego modelowania kształtu piersi, wypełniania ewentualnych nierówności lub asymetrii – mówi specjalista chirurgii plastycznej dr Wiesław Bieńkowski z Centrum Medycznego Bieńkowski w Bydgoszczy. – Ponadto, implant jest oddzielony od powierzchni skóry dodatkową tkanką tłuszczową, dzięki czemu piersi wyglądają naturalnie nawet w pozycji leżącej.

Dlatego też hybrydowe powiększanie piersi poleca się przede wszystkim kobietom chcącym zmienić kształt swojego biustu, dodać mu jędrności i elastyczności. Zabieg przede wszystkim modeluje piersi, i powiększa je, ale o około jeden rozmiar, więc kobiety, które marzą o znaczniejszym powiększeniu, powinny skorzystać z innego rodzaju operacji.

Po hybrydowym powiększaniu piersi wyglądają bardzo naturalnie.

Hybrydowe powiększanie piersi: przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do hybrydowego powiększania piersi są:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.