ENDERMOLOGIA - masaż, który pomoże zwalczać cellulit. Jakie są efekty zabiegu?

2014-09-02 13:23

Endermologia to masaż mechaniczny, który może być nieocenioną pomocą w walce z cellulitem. Zabieg pozwala bezinwazyjnie w znacznym stopniu zredukować tkankę tłuszczową, dając widoczne i trwałe efekty wyszczuplenia. Na czym polega endermologia? Jak wygląda zabieg i kiedy najlepiej go wykonać? Jak długo czeka się na efekty, jak długo się utrzymują, jak zapobiec utracie efektów?

ENDERMOLOGIA - masaż, który pomoże zwalczać cellulit. Jakie są efekty zabiegu?
Autor: Thinkstockphotos.com Endermologia jest rodzajem masażu ciśnieniowego, który ujędrnia skórę poprzez poprawę krążenia krwi i limfy

Spis treści

  1. Skąd się bierze cellulit?
  2. Endermologia a zwalczanie cellulitu
  3. Endermologia - efekty po masażu cellulitu
  4. Jak często wykonywać zabieg endermologii?

Endermologia to rodzaj masażu mechanicznego, który ma działanie odchudzające, odmładzające, oczyszczające i terapeutyczne. Jednym z najczęstszych zastosowań jest zwalczanie cellulitu, z którym zmaga się obecnie niemal 100% kobiet. Dlaczego endermologia to skuteczne narzędzie walki z pomarańczową skórką? Jakie są efekty stosowanie masażu mechanicznego? Zabieg nie tylko pomaga pozbyć się nadmiaru tłuszczu z organizmu, ale również korzystnie wpływa na układ limfatyczny oraz poprawia kondycję skóry. Dowiedz się więcej na temat endermologii!

Ważne

Skąd się bierze cellulit?

Cellulit to nienaturalnie rozrośnięte i nierówno rozmieszczone na ciele komórki tłuszczowe, otoczone tkanką włóknistą, które uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne, prowadząc do niedotlenienia i powstania obrzęków. Z czasem komórki tłuszczowe zaczynają zalegać na coraz większej powierzchni ciała, tworząc fałdy. Co jest powodem powstawanie cellulitu?

- Z jednej strony jest to schorzenie behawioralne, wynikające z tego, że źle się odżywiamy, za dużo stresujemy, prowadzimy siedzący tryb życia. Badania włoskiego profesora Pasquale’a Motolese pokazały na przykład, że sprawcą problemów z cellulitem jest też hemosyderyna, czyli kompleks białkowy magazynujący żelazo w komórkach. Hemosyderyna i kumulowane przez nią jony żelaza działają na tkanki jak toksyna, być może właśnie one są główną przyczyną deformacji tkanek - tłumaczy dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm.

Jak pozbyć się cellulitu?

Rozwój cellulitu można jednak zatrzymać. Jednym ze sposobów endermologia - masaż mechaniczny, który zmusza komórki tłuszczowe do opróżniania nadmiaru tłuszczu, poprawia mikrokrążenie i dotlenia skórę.

Endermologia a zwalczanie cellulitu

Endermologia to zabieg, podczas którego specjalne głowice rolują skórę do wewnątrz i na zewnątrz, pobudzając głębokie warstwy skóry. Stymulowana jest tkanka łączna, co prowadzi do uwalniania krążenia żylnego i limfatycznego oraz usuwania tłuszczu. Rozbite substancje tłuszczowe nie ulegają wchłonięciu, ale są wydalane z kałem.

W czasie masażu ma miejsce stymulacja adipocytów (komórek tłuszczowych), dzięki czemu endermologia jest skutecznym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej, zalegającej np. na udach. Dodatkowo, dzięki pobudzaniu fibroblastów (komórek tkanki łącznej właściwej) odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. W czasie zabiegu dochodzi do uwolnienie tkanki tłuszczowej, co przyspiesza jej spalanie. 

- Po pierwsze, endermologia sprawia, że opróżnione są wypełnione tłuszczem adipocyty. To właśnie opisane komórki tłuszczowe, które zbijają się w skupiska. Po drugie, niweluje obrzęki. Po trzecie, uelastycznia tkankę, otaczającą cellulit. Z zabiegu na zabieg skóra jest coraz gładsza - wylicza zalety zabiegu dr Agnieszka Bliżanowska.

Endermologia - efekty po masażu cellulitu

Najważniejszym efektem endermologii jest widoczna redukcja cellulitu dzięki zmniejszeniu tkanki tłuszczowej. Już po kilku zabiegach można pochwalić się znacznym zmniejszeniem obwodów poszczególnych części ciała. Przy regularnym poddawaniu się masażowi mechanicznemu powierzchnia tkanki podskórnej jest wyrównywana.

Endermologia pobudza pracę układu limfatycznego, co wpływa poprawę kondycji skóry. Warto podkreślić, że pomaga niwelować opuchliznę i obrzęki. Kolejnym efektem endermologii jest stymulacja wydalania nadmiaru płynów i toksyn z organizmu, dzięki czemu ciało oczyszcza się szybciej i efektywniej. Endermologia daje również długotrwałe efekty - tkanki są lepiej odżywione, a skóra gładsza i zdrowsza, dzięki czemu proces starzenia zostaje opóźniony. W celu uzyskania najlepszych po zabiegu endermologii poleca się stosowanie odpowiedniej diety antycellulitowej. Wskazane jest również podjęcie aktywności fizycznej.

Jak często wykonywać zabieg endermologii?

Częstotliwość zabiegów endermologii zależy od stopnia zaawansowania cellulitu. Przeważnie pełna intensywna kuracja to 10-12 zabiegów wykonywanych nawet dwa razy w tygodniu. Potem wskazane są zabiegi przypominające 1-2 razy w miesiącu. Warto również poddawać się endermologii profilaktycznie raz w miesiącu. Już kilka sesji masażu mechanicznego wyraźnie poprawia stan skóry. Cena jednego zabiegu to ok. 200 zł.