Ból twarzy po zastrzykach z kwasem hialuronowym [Porada eksperta]

2016-08-02 13:12 Marek Wasiluk

Pół roku temu miałam wstrzyknięty kwas hialuronowy w kości policzkowe oraz bruzdy przynosowe. Trzy miesiące temu, jak również teraz, przeziębiłam się dość mocno. Za każdym razem, kiedy zachoruję, boli mnie w miejscach, gdzie miałam robione zastrzyki, tak jakby mnie ktoś pobił. Dzieje się tak tylko podczas choroby. Czy powinnam się tym martwić? Może to jakiś długotrwały skutek uboczny.

Raczej proszę się nie martwić, nic groźnego nie powinno się dziać, o ile tylko jest to bolesność i nie ma innych objawów - czasami w miejscu podania kwasu dochodzi do tak zwanej "późnej infekcji" - stanu zapalnego i ropni.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marek Wasiluk

Specjalista w dziedzinie laseroterapii.

Współwłaściciel warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium

Al. Komisji Edukacji Narodowej 47 lokal 13

02-777 Warszawa

www.triclinium.pl

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE