Acculift: nowa metoda modelowania i odmładzania twarzy

2013-05-29 12:52
Acculift: nowa metoda modelowania i odmładzania twarzy
Autor: thinkstockphotos.com

Acculift to zabieg wykonywany urządzeniem Accusculpt. To laserowa lipoliza nadmiaru tkanki tłuszczowej z jednoczesnym liftingiem twarzy uzyskiwanym dzięki silnemu napięciu skóry. Poza efektem lipolizy Accusculpt powoduje bowiem stymulację produkcji kolagenu i ściągnięcie głębokich, rozluźnionych z wiekiem powięzi skóry.

Zabiegi metodą Acculift można wykonywać na całym ciele. Nowatorskość metody polega jednak na jej bardzo dokładnym, precyzyjnym i jednocześnie bezpiecznym działaniu w obszarach, gdzie tłuszczu jest zwykle niewiele, a skóra jest bardzo delikatna.

Acculift: wykorzystanie

Najczęstsze obszary poddawane korekcji tą metodą, to oczywiście dolne partie twarzy, gdzie najbardziej uwidaczniają się efekty starzenia grawitacyjnego: "chomiki" i zmiana owalu twarzy w linii żuchwy, hipertrofia (przerost tkanki) w obrębie bruzdy nosowo-wargowej, podbródek. Acculift wykorzystuje się również, gdy celem jest likwidacja asymetrii ciała, korekcje i poprawki po liposukcji klasycznej kolana, usunięcie naddatku tkanki tłuszczowej w okolicy karkowo-grzbietowej (także boczków) nad stanikiem, ginekomastia u mężczyzn, ujędrnianie skóry w okolicy ramion, szyi, brzucha (po schudnięciu, po liposukcji itp.), usuwanie rozstępów (również na zasadzie pobudzenia odbudowy kolagenu i regeneracji skóry), leczenie nadpotliwości – zabieg polega na przerwaniu połączeń nerwowych przekazujących sygnały gruczołom potowym. U większości pacjentów zabieg jest jednorazowy, poprawki wykonuje się bardzo rzadko.

Accusculpt: przebieg zabiegu

Zabieg Accusculpt wykonuje się na ogół przez zwykłe nakłucie skóry lub wykonanie małych 1 mm nacięć, przez które wprowadza się kaniulę ze światłowodem. Cała procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Trwa od pół godziny do dwóch, w zależności od wielkości obszaru poddawanego lipolizie. Po zabiegu należy założyć opatrunek uciskowy. Pacjent bezpośrednio po wykonaniu zabiegu może opuścić klinikę. Zwykle bezpośrednio po zabiegu może powrócić do codziennych obowiązków, chociaż miernie nasilony obrzęk nie pozwala od razu cieszyć się uzyskanym rezultatem. Pełna regeneracja skóry z oczekiwanym efektem regeneracji i poprawy napięcia ma miejsce po 3-4 tygodniach i poprawia się w ciągu 4-6 miesięcy od zabiegu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.