Włosy ombre krok po kroku. Rozjaśnianie włosów w stylu ombre hair [wideo]

2016-12-21 10:59 Anna Jakimiuk

Ombre hair, czyli brond - od połączenia brązu i blondu, to trend w koloryzacji utrzymujący się już od kilku sezonów. Jeśli marzy ci się modna stylizacja w stylu ombre hair dowiedz się, jak zrobić ombre krok po kroku.

Ombre to metoda rozjaśniania włosów, polegająca na nałożeniu rozjaśniacza na końcówki włosów. Powstały efekt sprawia wrażenie naturalnego rozjaśnienia fryzury przez słońce. Dlatego ombre najlepiej wygląda, kiedy jest dyskretne. Łagodne przejścia na włosach dodają delikatności i odmładzają. Duże różnice między brązem a blondem jest efektem zwracającym uwagę. Wykonanie fryzury samodzielnie jest możliwe. Jeśli nie chcesz korzystać z usług fryzjera, możesz eksperymentować z rozjaśnianiem włosów w domu. Jest to jednak ryzykowne i efekt może nie spełniać oczekiwać. Rozjaśnianie ciemnych włosów jest szczególnie trudne, dlatego niezwykle ważna jest znajomość tonacji kolorystycznych  farby i ich efektu po położeniu na włosy.

Farbowanie w salonie Milek design - włosy ombre i sombre

Koloryzacja ombre-sombre

Jak zrobić ombre na włosach? Rozjaśnianie krok po kroku

Krok 1 do ombre hair

Dobre cięcie to postawa pięknego efektu koloryzacji. Włosy muszą być lekkie, zadbaj więc o odpowiednie cieniowanie i strzyżenie. Ombre nie sprawdza się przy prostych liniach i wyraźnych grzywkach. Z rozjaśniania powinny zrezygnować kobiety o włosach cienkich i delikatnych, ponieważ efekt może być odwrotny od zamierzonego - fryzura będzie wyglądała niedbale.

Krok 2 do ombre hair

  1. Rozjaśniając chemicznie włosy musisz zadbać o to, żeby rozjaśniacz nie został rozsmarowany zbyt wysoko. Może to wywołać niechciany efekt odrostów.
  2. Dobrze rozczesane włosy podziel przedziałkiem z tyłu głowy, a następnie nałóż rozjaśniacz na końcówkach (na ok. 5 cm, w przypadku krótszych włosów na 2-3 cm). Delikatnie rozsmaruj rozjaśniacz przeczesując włosy palcami, żeby uniknąć efektu ostrego przejścia miedzy kolorami.
  3. Końcówki zawiń w folię aluminiową.

Krok 3 do ombre hair

Po maksymalnie 15 min. nałóż rozjaśniacz na resztę włosów (do wysokości brody lub ust - w zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć). Znowu zawiń włosy w folię aluminiową i pozostaw je jeszcze na 10 min. Podany czas jest przykładowy, jeśli nie masz doświadczenia w rozjaśnianiu włosów stosuje się do ulotki dołączonej do opakowania.

Krok 4 do ombre hair

Po upływie wyznaczonego czasu 25 min. (15 min + 10 min.) dokładnie spłucz farbę. Nałóż odżywkę do włosów farbowanych i wysusz włosy.

Krok 5 do ombre hair

Wykorzystanie chemicznego rozjaśniacza trwale dekoloryzuje włosy. Rozjaśnione włosy mają tendencję do żółknięcia, dlatego ważne jest, aby nawilżać je specjalnymi kosmetykami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Biedroneczka
|

Może jak nigdy nie farbowałaś to zacznij od szamponu badź sprayu. Są łagodniejsze i zobaczysz jak włosy będą reagowały na farbę i jak kolor złapie.

Aneta
|

Jakieś konkretne tymczasowe farby możesz polecić? Jak długo kolor się trzyma? - nigdy nie korzystałam z takich farb, a chce zrobić jakiś ciekawy kolor na 18nastkę mojej kuzynki :)

laska
|

może sprawdź najpierw farby tymczasowe jeśli się boisz?

Lola
|

Chętnie zrobiła bym sobie w domu sama taki zabieg, może nawet nie rozjaśniać ale inny kolor nałożyć tylko czy nie zniszczę sobie sama włosów

Beata
|

Taak, te bawiłam się w robienie sobie ombre, u fryzjera nawet byłam. Po paru miesiącach włosy były tak zniszczone od farby, że musiałam je znacznie skrócić. Teraz próbuję je odratować, myję Seboradinem sensitive, by nie podrazniać bardziej skóry i olejków uzywam z tej samej firmy. Mogę polecić.

marti
|

Bardzo fajny wpis i wykonanie. Obre wyglądają super, sama często mam takie stonowane lekkie rozjaśnienie na końcówkach. Choć mam też chęć w przyszłości zaszaleć i zrobić sobie jakiś wariacki kolor - błękitny czy inny jaskrawy jak ostra czerwień. Sama robię też tak jak u mnie http://www.open-youweb.com/... ale wiadomo sposobów jest wiele i warto poznawać nowe.

Gosia
|

Zapraszam do obejrzenia mojego efektu http://gosiaklifestyle.blog...