Mezoterapia włosów - nowoczesne narzędzie w walce z łysieniem

2013-01-31 16:17 Materiały prasowe

Jedną z najskuteczniejszych i niestety najdroższych metod leczenia łysienia jest mezoterapia włosów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego lub komórek macierzystych pobieranych z krwi pacjenta? Na czym dokładnie polega ten zabieg i dla kogo jest przeznaczony?

Jedną z najskuteczniejszych metod stymulacji wzrostu silnych i mocnych włosów jest mezoterapia. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry głowy odpowiednim preparatem, dostosowanym do potrzeb pacjenta. Wstrzykiwane pod skórę specjalnych koktajli zawierających witaminy, aminokwasy i mikroelementy pozwala odnawiać i regenerować słabe, szare i cienkie włosy. Koktajle z peptydami działają odżywczo, stymulując je do wzrostu. W efekcie włosy stają się mocniejsze, zregenerowane, grubsze, gęstsze, bardziej nawilżone i lśniące. Aby rezultaty mezoterapii z użyciem koktajli były trwałe i widoczne, należy wykonać serię 3-5 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie.

Mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego

Mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego jest terapią wskazaną zarówno dla osób z łysieniem plackowatym, jak i z włosami wyjątkowo słabymi, wymagającymi silnego odżywienia. Koncentrat bogatopłytkowy uzyskuje się z własnej krwi pacjenta. Po znieczuleniu miejscowym skóry głowy i pobraniu krwi próżniowo do próbówek krew zostaje poddana wirowaniu w medycznej wirówce laboratoryjnej. Uzyskane osocze bogatopłytkowe będzie pobudzać cebulki do wytwarzania nowych włosów. Lekarz wciąga preparat do strzykawki i ostrzykuje nim skórę głowy pacjenta.

Nie jest to zabieg bezbolesny, ale krótki. Jednorazowa wizyta trwa od 10 do 15 minut. Po jednym dniu nie widać już ukłuć igły i można spokojnie iść do pracy. Po mezoterapii osoczem bogatopłytkowym odrastają nowe i mocniejsze włosy, jest ich też więcej niż było wcześniej – z jednej cebulki wyrasta więcej niż jeden włos. W efekcie zabieg powstrzymuje wypadanie włosów i hamuje proces łysienia. Na rezultaty trzeba jednak nieco poczekać, ponieważ proces odrostu nowego włosa trwa 3 miesiące. Dla najlepszych efektów wskazane jest wykonanie serii 3 zabiegów co 2 miesiące.

Mezoterapia z użyciem komórek macierzystych

Inaczej jest w przypadku mezoterapii z użyciem komórek macierzystych. Wykonuje się go tylko raz, a efekt jest natychmiastowy. - Komórki macierzyste pobierane są z krwi pacjenta w specjalnym procesie separacji komórek macierzystych. Jest to bardzo zaawansowana technologicznie metoda, całkowicie sterylna i bezpieczna. Tak pozyskane komórki macierzyste podawane są pacjentowi w celu pobudzenia komórek skóry i jej przydatków. Użycie tej metody najbardziej wskazane jest w przypadku pacjentów z zaawansowaną utratą włosów. Podczas jednego z badań dermatologicznych w Pensylwanii stwierdzono, że badani łysi wcale nie są łysi. Jak to tłumaczyć? Czasami wydaje się, że w danym miejscu na głowie nie mamy włosów, a tymczasem są tam cebulki. Wystarczy poddać je stymulacji, by wyrosły nowe, silne włosy - wyjaśnia dr Urszula Brumer, z warszawskiej kliniki Dr Urszula Brumer Medycyna Urody.

Zabieg mezoterapii jest obecnie najbardziej skuteczną nieinwazyjną metodą leczenia łysienia. Komórki macierzyste pobudzają nawet uśpione cebulki do produkcji włosów i przy odnowie komórkowej są w stanie wywołać powstawanie nowych cebulek włosowych.

Kto może poddać się mezoterapii włosów?

Zabiegom mezoterapii osoczem bogatopłytkowym i komórkami macierzystymi mogą poddać się wszyscy z wyjątkiem osób z niektórym chorobami układu krwionośnego. U takich ludzi przeszkodą może być problem z pobraniem wystarczającej ilości krwi, potrzebnej do wykonania zabiegów. Takie ryzyko istnieje, kiedy pacjent ma słabe i schowane żyły. Krew pacjenta może też mieć bardzo małe stężenie komórek macierzystych, przez co nie jest możliwe zebranie odpowiedniej ich ilości i wykonanie mezoterapii z ich użyciem.

Ile kosztuje mezoterapia?

Koszt pojedynczego zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym w polskich gabinetach waha się od 800 do nawet 2000 złotych. Natomiast komórkami macierzystymi od 8000 do 12000 złotych.

Jak długo utrzymują się rezultaty mezoterapii?

Wszystko zależy od genetyki i od nas samych. Jeśli nie zmienimy swojego trybu życia, nie wyeliminujemy stresu i nie zmienimy nawyków żywieniowych, zarówno problem łysienia, jak i osłabionych włosów powróci.

Materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE
asasd
|

Włosy wypadają przez depresję. wiele osób ją ma w tym kraju a nawet nie ma pojęcia ze coś im jest. wyprobowalam niemal wszystkiego i nic to nie dało. aż odkryto ze mialam długi epizod depresyjny, dokaldnie w tym okresie wlosy lecialy garsciami

Natalia
|

Mezoterapia skóry głowy przynosi bardzo dobre efekty w przypadku problemów z nadmiernym wypadaniem włosów, ich krychością oraz łamliwością. Zabiegi zalecane sa do wykonania w serii. Zauważalne jest zmniejszenie wypadania włosów oraz przyspieszenie ich wzrostu.

Gosha
|

Zanim zacznie się kombinować z włosami należy udac się do trychologa, by pod mikroskopem zbadał skórę głowy i wskazał przyczyny wypadania włosów. Wydałam kupe kasy na tabletki, szampony preparaty i inne duperele. Nic mi nie pomagało. Dopiero konsulatacja i odpowiednio dobrana kuracja przynosi satysfakcjonujące efekty.

Daria
|

Według mnie tylko tabletki są naprawdę skuteczne.

nina03
|

Do ~majena~ nie ma opcji żeby kuracja osoczem bogatopłytkowym, substancją która ma 100% zgodność z Twoim organizmem i jest przez niego wytwarzana mogła Ci nagle zaszkodzić!!! łysienie plackowate to bardzo poważny problem, owszem, natomiast nie pisz takich bzdur. Problem z Twoim niepowodzeniem musi znajdować się gdzieś indziej, przeanalizuj wszystko czego używałaś i stosowałaś, udaj się do specjalisty. Pozdro

majena
|

mezoterapia osoczem tylko pogłębiła łysienie plackowate, włosy zaczęły szybciej wypadać, aż wypadły wszystkie. Im więcej się leczyłam tym bardziej mi wypadały. Kiedyś miałam małe plamki, które odrastały. Od kiedy zaczęłam mezoterapię i potem naświetlania, łysienie 100%, bez brwi i rzęs. Mezoterapia przyspiesza wypadanie włosów !!!

Kamila
|

Mezoterapia daje radę. :-) Osocze bogatopłytkowe bardzo dobrze odbudowuje włosy, które są po nim jakby gęstsze, zdrowsze i z połyskiem. Kiedyś na pewno powtórzę ten zabieg.

Paula
|

Osobiście też nie wierzę w żadne cudowne szampony. Nadmierne wypadanie włosów powstrzymałam zabiegami karboksyterapii i osocza bogatopłytkowego w Szczecinie na Małkowskiego. Co pół roku wykonuję zabieg przypominający, aby mój problem nie wrócił. Trzeba przyznać, że włosy tez są lepiej odżywione i takie bardziej gładkie i błyszczące.

Anonim
|

Używałem prawie rok DX2 na wypadające włosy i gó.. mi to dało. Jak wypadały przed tak i wypadały po używaniu.Zwykły szmpon za ponad 22zł(!).
Zatrzymałem nadmierne wypadanie włosów tabletkami na rcepte od dermatologa. Dość droga impreza bo 180zł miesięcznie ale cały czas mam włosy.
Pozdrawiam i pamiętajcie, nie dawajcie się głypim reklamom!

PS.Loxon 5% używałem również ponad pół roku,też nic nie pomogło a miałem tłuste włosy.

jana
|

Mariolu, Twój wpis jest z 08.12.2014 r ciekawi mnie jaki efekt dała mezoterapia osoczem bogatopłytkowym skóry głowy ? - czy pozytywny ? - ile zabiegów było zastosowanych ?