Jak zwiększyć objętość włosów? Domowe sposoby na nadanie włosom objętości

2016-02-01 17:32
Jak zwiększyć objętość włosów? Domowe sposoby na nadanie włosom objętości
Autor: Thinkstockphotos.com Susz włosy ''głową w dół'' i nakładaj piankę zwiększającą objętość. Jeśli chcesz mieć gęste i lekkie włosy, zdecyduj się na ich podcięcie i wycieniowanie.

Grube i gęste włosy chce mieć każda kobieta. To cienkie i przyklapnięte sprawiają, że chcemy się zapaść pod ziemię razem ze swoją smutną fryzurą. Dobrze dobrane kosmetyki i stare, sprawdzone sposoby pomogą nadać włosom objętości. Wystarczy kilka minut, by cienkie włosy zamienić na bujną lwią grzywę. Dowiedz się, jak to zrobić.

Kogo natura wyposażyła we włosy delikatne i cienkie, ten, zwłaszcza zimą, ma problem z ułożeniem efektownej fryzury – czapka przygniata włosy do głowy i jeszcze bardziej pozbawia je objętości. Dlatego szczególnie teraz warto sięgać po kosmetyki przeznaczone właśnie do takich włosów. Najlepsze efekty uzyskasz, stosując cały zestaw – od szamponu i odżywki po preparaty do stylizacji: pianki, lakiery, spreje (lotiony), pudry. W tego rodzaju kosmetykach nie ma składników mogących obciążać włosy, np. substancji tłuszczowych.

Najczęściej natomiast zawierają peptydy, keratynę, ekstrakty z owoców, proteiny, np. lnu czy pszenicy, które działają na dwa sposoby: oblepiają łodygę włosa, dodając jej grubości, albo przez przeciwnie naładowane cząsteczki powodują wzajemne odpychanie się włosów. Efekt jest zawsze ten sam: optyczne zwiększenie objętości fryzury.

Jak nakładać kosmetyki do włosów nadające objętość?

Piankę rozprowadzaj na całej długości wilgotnych włosów, ale lotionem pryskaj włosy jedynie u nasady, by unieść je do góry. Puder, jeśli nie jest w spreju, rozetrzyj w palcach i nanieś na wybrane partie wysuszonych włosów – u nasady, po  same końce. Pudru nie musisz wcale wyczesywać, bo nie pozostawia śladu. Lakierem natomiast spryskaj pasma od spodu (nie z góry), a po chwili przeczesz je grzebieniem i ułóż fryzurę.

Jak uzyskać dużą objętość włosów?

  1. Po umyciu włosów susz je chłodnym strumieniem powietrza, przeczesując pasma palcami i szczotką. Susz ''głową w dół'' – wtedy włosy odbijają od skóry.
  2. Nawiń włosy na grube wałki, wówczas uniosą się do góry od samej nasady. Przedtem możesz spryskać włosy sprejem stylizującym.
  3. Cienkie i pozbawione objętości włosy wymagają odpowiedniego cięcia. Długie czy półdługie i równo obcięte nie będą dobrze wyglądać. Im krócej obcięte i mocniej wycieniowane, tym lżejsze, fryzura wydaje się bardziej puszysta, uniesiona u góry.
  4. Tapiruj włosy przed wyjściem na imprezę. Samo tapirowanie nie jest dla włosów wrażeniem pozytywnym, ale to znany i dobry sposób na podniesienie fryzury. Staraj się nie tapirować wszystkich włosów, ale wybierać poszczególne pasma od spodu - oddziel górną warstwę włosów i zepnij spinką na górze. Włosy pod spodem podziel na mniejsze partie i natapiruj. Na koniec opuść upięte wcześniej włosy i ułóż delikatnie fryzurę palcami.
  5. Osoby, które mają cienkie i oklapnięte włosy z przyczyn genetycznych, mogą wykonać delikatną trwałą ondulację. Po takim zabiegu włosy będą puszyste, a fryzura wyjątkowo bujna.
miesięcznik "Zdrowie"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.