Sposoby na MŁODOŚĆ - bądź piękna bez względu na wiek

2011-03-04 13:27

Zastanawiałaś się, dlaczego jedne kobiety wciąż zachwycają urodą, a inne od nich młodsze wyglądają poważniej? Młodość to nie tylko sprawa genów lub operacji plastycznych. Wiele zależy od stylu życia i codziennej pielęgnacji. Sama możesz ująć sobie lat!

Kobieta może być piękna w każdym wieku, pod warunkiem, że nauczy się starzeć z klasą. Jeśli pogodzisz się z upływającym czasem, zaakceptujesz siebie, będzie to widać po twoim uśmiechu, blasku w oczach, gestach, sposobie chodzenia. O urodę trzeba dbać, pielęgnując ciało i starając się pokazać z jak najlepszej strony. Twoim przyjacielem są kosmetyki. Dobry krem dostarczy skórze to, czego na tym etapie życia najbardziej jej potrzeba, spowalniając pojawienie się zmarszczek lub wygładzając te, które już istnieją. Wypielęgnowane dłonie (po każdym myciu smaruj je starannie kremem) i stopy (elegancka kobieta musi mieć zadbane paznokcie i gładkie pięty) są zawsze atutem. Pod umiejętnie zrobionym makijażem i odpowiednim ubraniem ukryjesz ewentualne niedoskonałości i podkreślisz zalety urody. Dbać trzeba o całe ciało. Najważniejsze jest codzienne nawilżanie i natłuszczanie wysuszonej skóry. Warto czasem odwiedzić kosmetyczkę, choćby po to, żeby zleciła właściwą kurację domową. Rozpieszczanie ciała jest wyrazem troski o umysł. Nawet najmniejszy zabieg – położenie maseczki, pomalowanie paznokci czy wypad do spa – potrafi zdziałać cuda dla ciała i ducha. Możesz śmiało korzystać ze zdobyczy kosmetologii i medycyny estetycznej, ale rozsądnie, nie za wszelką cenę. Jeśli specjalista odradza ci kolejny zabieg, lepiej go posłuchaj – nadmierne prostowanie zmarszczek może oszpecić.

Sposoby na młodość: włosy pełne blasku

Z wiekiem stają się matowe, słabsze, pojawia się siwizna. Siwienie przyśpiesza wystawianie włosów na słońce, niezdrowa dieta, stres. Gdy brakuje estrogenów, włosy marnie rosną i przerzedzają się. Na skutek przewagi męskich hormonów niektóre kobiety w okresie menopauzy zaczynają łysieć jak mężczyzna (na czubku głowy). Odpowiednio dobrana terapia hormonalna na ogół pozwala zapomnieć o kłopotach. Dermatolog może zapisać odpowiednie leki do wcierania w skórę.

Nasza rada: Część kobiet dobrze czuje się z siwymi włosami. Jednak większość pań farbuje włosy. Wtedy trzeba pilnować, żeby nie było widać śladu siwizny. Lepiej nie oszczędzać na fryzjerze. Skutkiem domowych eksperymentów bywają odrosty w ostrym kolorze czerwieni lub pomarańczy. Fryzjer pomoże dobrać farbę do karnacji. Pamiętaj, że za ciemny kolor wyostrza rysy i postarza. Używaj dobrego szamponu i odżywki. Jeśli lubisz swoją siwiznę, sięgnij po szampony do włosów siwych (można je stosować na zmianę ze zwykłym) i płukanki – srebrną lub fioletową (likwidują żółty odcień siwizny i nadają jej popielaty połysk). Dobrze się odżywiaj. Gdy włosy nadmiernie wypadają, to znak, że potrzebują suplementów.

Sposoby na młodość: makijaż eleganckiej kobiety

Osoba dojrzała powinna malować się z ogromnym wyczuciem. Dobry makijaż jest delikatny i kamufluje niedoskonałości urody.

Nasza rada: Zastanów się, co chcesz podkreślić, a od czego chciałabyś odwrócić uwagę. Jeśli masz wokół ust zmarszczki, mocniej pomaluj oczy, gdy masz wyraźne kurze łapki, wyeksponuj usta. Odpowiednim korektorem zamaluj cienie pod oczami (żółtym), brązowe przebarwienia (różowym), pajączki (zielonym). Podkład ciemniejszy od skóry postarza. Dobierz puder do karnacji (za jasny sprawi, że będziesz wyglądała jak obsypana mąką, za ciemny doda lat). Powinien zostawić na twarzy mgiełkę odbijającą światło tak, że zmarszczki będą niewidoczne. Unikaj mocnych kresek, zrezygnuj z jaskrawych cieni i kosmetyków z brokatem – podkreślają zmarszczki. Młodzieńczej świeżości doda położenie na szminkę odrobiny błyszczyku.

miesięcznik "Zdrowie"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.