Bye bye, grzybico!

2021-11-16 13:45 Materiał sponsorowany

Zarazić się nią można bardzo szybko, ale jej leczenie jest czasochłonne. Teoretycznie łatwo można jej uniknąć, w praktyce o zarażenie się wcale nie jest trudno. Grzybica, bo o niej mowa, to już niemalże choroba cywilizacyjna, dlatego warto postawić na profilaktykę. A gdy pojawią się objawy, działać szybko i skutecznie. Pomocne w tym przypadku będą specjalistyczne preparaty Ideepharm z linii MYCO help.

Obrzęki nóg. Dlaczego stopy puchną i jak zmniejszyć obrzęk?
Autor: Thinkstockphotos.com

Grzybica to choroba charakteryzująca się zmianami o charakterze rumieniowo-złuszczającym. Zlokalizowane są one na stopach oraz podeszwie i w okolicy międzypalcowej. Za jej najczęstszą przyczynę uważa się zakażenie grzybami dermatofitowymi. Grzyby te są tak groźne dla skóry i paznokci, ponieważ ich zarodniki mogą przeżyć wiele miesięcy w obuwiu, kabinach prysznicowych czy dywanach, stąd często trudno ustalić moment zakażenia. Mając jednak na uwadze, że do rozwoju grzybicy potrzebne są odpowiednie warunki - ciepło oraz wilgoć - najwięcej zakażeń odnotowuje się u osób, które regularnie korzystają z publicznych basenów i saun oraz wśród sportowców. Niestety sprzyjające środowisko zapewnia także noszenie przez wiele godzin zakrytego obuwia - a o to nietrudno jesienią i zimą. Dlatego najlepiej zacząć walkę z grzybicą stóp natychmiast, jak tylko pojawią się pierwsze niepokojące objawy. Może w tym pomóc linia specjalistycznych preparatów MYCO help Ideepharm.

MYCO (please) help

Osoby borykające się z objawami infekcji grzybiczych, a także te potencjalnie narażone na ryzyko ich wystąpienia, powinny sięgnąć po specjalistyczną linię kosmetyków i wyrobów medycznych MYCO help. Ich nowoczesne, a zarazem oparte na sprawdzonych składnikach, receptury stworzono z myślą o stopach potliwych, przesuszonych, szorstkich i z nadmiernie łamliwymi paznokciami. MYCO help to trzy preparaty:

MYCO help Aktywny dezodorant ochronny do stóp i butów

Sprawdzi się zwłaszcza u osób z problem nadmiernej potliwości stóp, która zwiększa ryzyko rozwoju grzybicy. Ekstrakt z szałwii i Piroctone Olamine skutecznie redukują nadmierne pocenie, odświeżając stopy i obuwie przez cały dzień. Dezodorant wspomaga zachowanie prawidłowej higieny, stanowi istotny element profilaktyki przeciwgrzybiczej oraz zapewnia komfort już od pierwszego zastosowania. Preparat należy aplikować (2 razy dziennie lub częściej w zależności od potrzeb i stanu skóry) na czystą i osuszoną skórę stóp, szczególnie w takich miejscach, jak przestrzeń między palcami.

MYCO help Aktywny dezodorant ochronny do stóp i butów
Cena: 21,99 zł/ 150 ml

MYCO help Aktywna maska hydronatłuszczająca do stóp

Polecana do pielęgnacji bardzo przesuszonej, zgrubiałej i szorstkiej skóry stóp. Specjalistyczna formuła z 30% zawartością mocznika nadaje im wyjątkową miękkość i gładkość, redukuje rogowacenie oraz zmniejsza tendencję do powstawania odcisków. Maska tworzy warstwę ochronną, ograniczając nadmierną utratę wody z naskórka. Przy regularnym stosowaniu preparat widocznie poprawia nawilżenie, dzięki czemu wspomaga proces regeneracji i eliminuje problem nadmiernej suchości skóry. Doskonale pielęgnuje skórę z objawami grzybicy, niwelując uczucie napięcia i pieczenia. Można ją stosować jako krem do codziennej pielęgnacji lub jako maskę o intensywnym działaniu. 

MYCO help Aktywna maska hydronatłuszczająca do stóp
Cena: 24,99 zł/ 75 ml

MYCO help Aktywny płyn przeciw grzybicy paznokci (WYRÓB MEDYCZNY)

Wygodny w użyciu preparat (wyrób medyczny), który wykazuje działanie ściągające i keratolityczne, a także chroni przed wtórnym nadkażeniem, uniemożliwiając jednocześnie przenikanie drobnoustrojów do gojącej się skóry. Specjalistyczny kompleks łagodzi objawy infekcji oraz nieprzyjemny zapach charakterystyczny dla flory patogennej. Substancje zawarte w płynie tworzą ochronną barierę - izolują miejsce zastosowanego preparatu, a tym samym obszar występowania zmian od szkodliwych czy drażniących czynników zewnętrznych.

Płyn należy nakładać dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem na chorobowo zmienione wały okołopaznokciowe i paznokcie. Pozostawić do wyschnięcia na ok. 1 minutę. Kurację  kontynuować codziennie do momentu, aż płytka paznokcia odzyska naturalny biały lub różowy kolor.

MYCO help Aktywny płyn przeciw grzybicy paznokci (WYRÓB MEDYCZNY)
Cena: 27,99 zł/ 30 ml

Kosmetyki dostępne w drogeriach Rossmann.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.